ARAZKHABAR.IR

آذربایجان‌غربی پایتخت والیبال آسیا است


آذربایجان‌غربی پایتخت والیبال آسیا است آراز خبر- استاندار آذربایجان غربی گفت: والیبال ورزش اول این استان بوده و آذربایجان‌غربی به عنوان پایتخت والیبال آسیا مشهور است.

به گزارش  آراز خبر، محمدصادق معتمدیان پنجشنبه شب در جلسه هماهنگی کمیته کنترل و اجرایی بیست و دومین دوره مسابقات والیبال قهرمانی آسیا، ضمن قدردانی از اعطای میزبانی این مسابقات به شهر ارومیه، افزود: آذربایجان غربی و ارومیه، رنگین کمان اقوام و ادیان بوده و ترکیب متنوعی از لحاظ قومیتی دارند.

وی همچنین با ابراز امیدواری برای ثبت خاطره‌ای شیرین از حضور میهمانان داخلی و خارجی در آذربایجان‌غربی، خاطرنشان کرد: مردم آذربایجان‌غربی و به ویژه شهر ارومیه بسیار به والیبال علاقمند بوده و والیبال در این استان ۱۲۰ سال سابقه دارد.

استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه اکثر کاپیتان‌های والیبال ایران از این استان بوده و در دوره‌های مختلف پنجاه درصد ترکیب تیم ملی والیبال متعلق به ارومیه بوده است، افزود: کسب افتخارات متعدد والیبال آذربایجان‌غربی در رده‌های سنی زیر ۱۶، ۱۹ و ۲۱ سال، نشان از ظرفیت خوب والیبال این استان دارد.

از نگاه ویژه استاندار آذربایجان‌غربی به حوزه ورزش قدردانی می‌کنم

رئیس فدراسیون والیبال جمهوری اسلامی ایران نیز در این جلسه ضمن تشکر از مسئولان ورزش آذربایجان غربی، گفت: از تلاش و نگاه ویژه استاندار آذربایجان غربی برای میزبانی این مسابقات در ارومیه قدردانی می‌کنم.

داورزنی با اشاره به اینکه مردم ارومیه عاشق والیبال بوده و این ورزش جایگاه ویژه ای در میان خانواده‌ها دارد، افزود: امیدوارم در این یک هفته، ورزشکاران و کادر فنی تیم‌ها از اقامت خود در ارومیه لذت ببرند.

دبیر فدراسیون والیبال آسیا نیز در این جلسه با قدردانی از مسئولان برگزاری مسابقات، گفت: امیدواریم مسابقاتی جذاب را در ارومیه پایتخت والیبال آسیا شاهد باشیم.

کیانی بنگ همچنین از استاندار آذربایجان‌غربی و رئیس فدراسیون والیبال جمهوری اسلامی ایران قدردانی کرده و افزود: این مهم‌ترین مسابقات والیبال آسیا بوده و به دلیل انتخابی قهرمانی جهان برای سال ۲۰۲۵ میلادی، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/05/27 09:56 ق.ظ | دفعات بازدید: 3299 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot