ARAZKHABAR.IR

آغاز مرحله جدید عملیات رهاسازی آب از سد های استان به سوی دریاچه ارومیه


آغاز مرحله جدید عملیات رهاسازی آب از سد های استان به سوی دریاچه ارومیه مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی از آغاز عملیات رهاسازی آب از سدهای مخزنی شهید کاظمی بوکان، شهرچای، مهاباد و زولا به سوی دریاچه ارومیه خبر داد.

به گزارش آرازخبر، اتابک جعفری اظهارداشت: در راستای برنامه های احیای دریاچه ارومیه و تامین بخشی از نیازهای زیست محیطی آن و بر اساس برنامه ابلاغی از سوی شرکت مدیریت منابع آب ایران، عملیات رهاسازی آب از سدهای شهید کاظمی بوکان به میزان 5/194، شهرچای 30، مهاباد 40 و زولا 6 میلیون متر مکعب طی ایام  هفته جاری با حداکثر دبی مطمئن و با توجه به ملاحظات ایمنی سدها آغاز خواهد شد.

وی یادآور شد: با رهاسازی آب، مناطق پایین دست سد و مسیر انتقال در رودخانه های مذکور تحت تاثیر قرار خواهند گرفت لذا جهت پیشگیری از بروز حوادث و خسارات احتمالی به واسطه رهاسازی و تشدید جریان آب در مسیر رودخانه ها، از عموم مردم محلی درخواست می شود در زمان رهاسازی و پس از آن از نزدیک شدن به حریم و بستر رودخانه ها خودداری و موارد ایمنی را رعایت نمایند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی ادامه داد: برای حمایت از برنامه های احیای دریاچه ارومیه از برداشت و بهره برداری از سهم آب دریاچه در طول مسیرها برای مصارف زراعی خودداری کنند.تاریخ: 1398/12/05 12:36 ب.ظ | دفعات بازدید: 3756 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot