ARAZKHABAR.IR

آمادگی راه‌اندازی سه آزمایشگاه ویژه کرونا در آذربایجان غربی


آمادگی راه‌اندازی سه آزمایشگاه ویژه کرونا در آذربایجان غربی رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی با اشاره به ظرفیت قابل توجه آزمایشگاهی در استان، گفت: ما آمادگی راه‌اندازی سه آزمایشگاه ویژه کرونا را در استان داریم که در صورت اختصاص کیت، این آزمایشگاه‌ها در سریع‌ترین زمان نتیجه لازم را ارائه خواهند داد.

به گزارش آرازخبر، جواد آقازاده در هجدهمین جلسه ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی افزود: در صورتی‌که کیت لازم به استان اختصاص داده شود، می‌توانیم تعداد آزمایش‌ها را به میزان قابل توجهی افزایش دهیم.

وی اضافه کرد: علاوه بر سه آزمایشگاه ثابت، امکان راه‌اندازی آزمایشگاه سیار نیز در آذربایجان‌غربی فراهم است و این استان از نیروهای متخصص بومی برخوردار می‌باشد.

وی با اشاره به احتمال اجرای طرح کنترل معکوس در کشور، بیان کرد: در قالب این طرح، شهرهای با کمترین میزان درگیری با بیماری کرونا شناسایی شده و آن منطقه از حیث ورود و خروج کنترل می‌شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی ادامه داد: این طرح بسیار خوب خواهد بود و در صورت تصویب، ما آماده اجرای آن در شمال استان هستیم.

دکتر آقازاده از شناسایی محل‌های با بیشترین میزان ابتلا در ارومیه خبر داد و گفت: این مناطق شامل کشتارگاه، اسلام‌آباد و حومه بیمارستان امام ارومیه معروف به ۶۰ طناب است که در راستای کنترل بیماری در این مناطق، مردم را پای کار آورده‌ایم تا با همراهی آنان کنترل لازم صورت گیرد.

وی افزود: در قالب این طرح مردم همان مناطق مایحتاج زندگی افراد بیمار را تهیه می‌کنند تا آنان موجب انتقال بیماری به دیگر شهروندان نشوند.

وی همچنین بر لزوم توجه شهروندان به تداوم موضوع غربالگری تاکید کرد و ادامه داد: سایت سلامت به نشانی salamat.gov.ir  و شماره تلفن ۴۰۳۰ در این خصوص یاری‌گر شهروندان است.تاریخ: 1399/01/09 09:27 ب.ظ | دفعات بازدید: 6320 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot