ARAZKHABAR.IR

آمادگی میراث‌فرهنگی آذربایجان غربی برای ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی


آمادگی میراث‌فرهنگی آذربایجان غربی برای ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگرط و صنایع‌دستی آذربایجان غربی از آمادگی این اداره‌کل برای ارائه خدمات به زائرین اربعین حسینی اعزامی از مرز تمرچین پیرانشهر خبر داد.

گروه خبر:به گزارش آراز خبر،جلیل جباری با اعلام این مطلب اظهار کرد: با توجه به اینکه امسال برای نخستین بار مرز تمرچین برای اعزام زائران حسینی بازگشایی شده است همه تاسیسات گردشگری در محورهای منتهی به مرز تمرچین آماده ارائه خدمات به آنها هستند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی افزود: برای این منظور مجتمع‌های بین‌راهی تحت پوشش این اداره‌کل، جایگاه‌های سوخت و نمازخانه‌های بین‌راهی شرکت نفت مکلف به رفع نواقص و آماده‌سازی برای ارائه خدمات به زائران هستند.

او ادامه داد: به‌منظور رفاه حال زائران حسینی ۳۰ دهنه سرویس بهداشتی و دوش آب سیار توسط اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان تهیه شده و در اختیار کمیته زیرساخت‌های اربعین حسینی قرار می‌گیرد تا در محل‌های مورد نظر نصب و مورد استفاده زائران قرار بگیرد.

جباری گفت: تشکیل تیم نظارت از اماکن بین‌راهی و جایگاه‌های سوخت متعلق به شرکت نفت از دیگر اقدامات در نظر گرفته شده برای آمادگی میزبانی از زائران اربعین حسینی است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی تصریح کرد: در شهرستان‌های پیرانشهر و نقده مکان‌های اقامتی با ۲۰۰ تخت، پنج سالن ورزشی، ۲۰ مدرسه و ۱۱ مسجد برای ارائه خدمات به زائران در نظر گرفته شده است.

 


برچسب ها:

تاریخ: 1401/06/08 10:48 ق.ظ | دفعات بازدید: 6399 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot