ARAZKHABAR.IR

آمادگی کامل پایانه مرزی تمرچین برای حضور زوار اربعین حسینی


آمادگی کامل پایانه مرزی تمرچین برای حضور زوار اربعین حسینی آراز خبر-  سرپرست مدیریت پایانه مرزی تمرچین از آمادگی کامل پایانه مرزی تمرچین برای حضور زوار اربعین حسینی خبر داد.

محمد رضائی افزود: در دومین سال از تردد زوار حسینی از پایانه مرزی تمرچین، با افزایش امکانات موجود بیش از سال قبل آماده استقبال از زوار حسینی هستیم.

وی افزود: با توجه به پیش بینی تردد بیش از ۵۰۰ هزار نفر زائر از پایانه مرزی تمرچین، افزایش گیت های گذرنامه در دستور کار قرار گرفت که این امر انجام و هم اکنون ۳۸ کابر گذرنامه می‌توانند در گیت های تعبیه شده خدمات رسانی به زوار را انجام دهند که از این تعداد ۳۰ کاربر در محوطه بیرونی، ۶ کاربر در محوطه داخلی سالن و ۲ کاربر اضطراری در سالن مسافری آماده ارائه خدمات به زائران هستند.

وی ادامه داد: پروژه روشنایی محوطه استقرار گیت ها نیز با استفاده از ۲۰ پروژکتور و ۲ برج نوری به اتمام رسیده است.

رضائی خاطر نشان کرد: کلیه سپتیک ها و منهول های محوطه پایانه مرزی پاکسازی و به منظور مقابله با هرگونه بیماری به صورت مداوم ضد عفونی می شوند و همچنین در داخل محوطه پایانه مرزی تعداد ۷۲ چشمه سرویس بهداشتی و ۴۸ عدد روشویی و شیر آبخوری اورهال و مستقر شده اند.

سرپرست مدیریت پایانه مرزی تمرچین گفت: به منظور خدمات دهی به زوار حسینی موکب مشترک بنیاد مستضعفان و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی نیز در محوطه پایانه مستقر هستند و در راستای اطلاع رسانی شرایط تردد به زوار حرم حسینی دو عدد تابلو روان در محوطه های ورودی و خروجی نصب شده اند.

رضائی گفت: زوار می توانند به منظور تهیه ارز اربعین و همچنین سفر کارت و سیم کارت های ایرانی و عراقی از گیت های مستقر در پایانه مرزی تمرچین استفاده کنند.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/05/21 09:24 ق.ظ | دفعات بازدید: 2907 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot