ARAZKHABAR.IR

چهارشنبه سوری آذربایجان‌غربی ۲۹۵ مصدوم بر جای گذاشت


چهارشنبه سوری آذربایجان‌غربی ۲۹۵ مصدوم بر جای گذاشت آراز خبر-رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث آذربایجان غربی گفت: آمار مصدومان چهارشنبه آخرسال در استان به ۹۹ نفر رسید.

رییس اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی گفت: حوادث چهارشنبه آخر سال در این استان از صبح روز سه شنبهخوشبختانه کشته نداشته ولی ۲۹۵ نفر مصدوم از طریق فوریت‌های پزشکی ثبت شده است.

دکتر فرزین رضازاده سه‌شنبه شب  اظهار کرد: اغلب مصدومان بر اثر ‌آسیب دست، سوختگی صورت و چشم و سوختگی دیگر نواحی بدن بستری شده‌اند.

وی افزود: بیمارستان امام خمینی(ره) ارومیه پشتیبان این بستری‌ها در ارومیه است و تمامی شهرستان‌ها علاوه بر آماده باش بودن اورژانس، تمامی بیمارستان‌های هدف نیز درحالت آماده باش قرار دارند تا سریع به این مصدومین رسیدگی شود و البته تا این جای کار هیچ قطع عضوی ثبت نشده است.

وی بیان کرد: تکنسین‌های اورژانس آذربایجان‌غربی در این شب از آماده‌باش کامل برخوردار هستند تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن به حادثه‌دیدگان امدادرسانی می‌شود.

رییس اورژانس آذربایجان‌غربی با بیان اینکه بیشترین دلایل حوادث چهارشنبه سوری مربوط به انفجار مواد محترقه است، گفت: آسیب به چشم‌ها و دست‌ها نیز جزو بیشترین آسیب‌هایی است که در ایام چهارشنبه‌سوری به افراد وارد می‌شود که امیدواریم خانواده‌ها بیشتر مراقب فرزندانشان باشند.

وی یادآور شد: ۱۰۵ پایگاه اورژانس، ۲ دستگاه اتوبوس اورژانس در پیرانشهر و ارومیه، سه دستگاه موتورلانس در کنار یک بالگرد اورژانس هوایی امروز به صورت شبانه روزی در حالت آماده باش قرار دارند.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/12/22 09:18 ب.ظ | دفعات بازدید: 2773 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot