مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی از تامین اینترنت پرسرعت ۴۲ روستای شهرستان پلدشت خبر داد و گفت: تا پایان شهریور ماه سال ۹۸ با توسعه زیرساخت های ارتباطی در روستاها درقالب طرح( USO) 26 روستای دیگر این شهرستان و با این حساب تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار از این امکان بهرمند می شوند.

به گزارش آرازخبر، قاسم جلیلی نژاد در جلسه رسیدگی به مشکلات زیرساخت های ارتباطی شهرستان پلدشت اظهار داشت: در راستای تاکیدات وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص رفع شکاف دیجیتالی بین شهرها و روستاها اقداماتی چشم گیری در استان صورت گرفته است که در پایان این جلسه، آموزش نحوه استفاده آن به دهیاران ارائه می شود.

وی به ارائه گزارشی از وضعیت اراتباطی شهرستان پلدشت پرداخت و افزود: با توجه به مصوبات سفر وزیر ارتباطات به استان و پیگیری های صورت گرفته در راستای ارتقاء کیفیت شبکه ،بهبود دسترسی مشترکین روستایی و تقویت پوشش جاده ای، بزرگترین برگردان شبکه تلفن روستایی(GSM – WLL) کشور از این شهرستان آغاز شد.

جلیلی نژاد با اعلام اینکه استان آذرایجان غربی از نظر تعداد مشترکین تلفن های روستایی (GSM – WLL) رتبه اول را در سطح کشور داشت که با دستور وزیر ارتباطات بعنوان استان پایلوت در ارتقاء این سیستم به شبکه تلفن همراه انتخاب شد، یادآور شد: این طرح در شهرستان های پلدشت،چالدران ،ماکو و شوط  بعنوان اولین نقاط این استان اجرایی شد و امروز روستائیان می توانند با تعویض سیم کارت های روستایی از این امکان بهرمند شوند.

نماینده مردم شهرستانهای پلدشت،ماکو ،چالدران و شوط در مجلس شورای اسلامی، شریف پور ضمن تشکر از زحمات صورت گرفته در حوزه ارتباطات گفت: دریافت خدمات مطلوب در حوزه ارتباطات اعم از اینترنت و برقراری تماس پایدار خواسته تمام مردم این منطقه است که باید مسوولین به آن رسیدگی کنند.

فرماندار پلدشت، صفری با قدردانی از تلاش های صورت گرفته تصریح کرد: اطلاع رسانی و بحث آموزش روستائیان از زیرساخت های ایجاد شده موضوعی است که باید در این حوزه به آن بیشتر پرداخته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *