ARAZKHABAR.IR

اجرای طرح ساماندهی اراضی پادگان لشکر ۶۴ ارومیه


اجرای طرح ساماندهی اراضی پادگان لشکر ۶۴ ارومیه

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: طرح ساماندهی اراضی پادگان لشکر ۶۴ ارومیه با همکاری دستگاه‌های مختلف و براساس مصوبه شورای‌عالی شهرسازی و معماری در حال اجراست.


گروه خبر:به گزارش آراز خبر،سیدمحسن حمزه‌لو در جلسه بررسی طرح ساماندهی اراضی پادگان لشکر ۶۴ ارومیه که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: طرح ساماندهی اراضی پادگان لشکر ۶۴ ارومیه با توجه به جزئیات کامل فضاهای سبز، پارک موزه‌ها، بخش‌هایی از فضا که نیاز به نگهداری و مرمت دارند و قسمت‌هایی که با رویکرد جدید مسکونی اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: در این طرح فرآیندهای مشارکت و همکاری اداره کل راه و شهرسازی استان، مدیریت شهری، میراث فرهنگی و ارتش جمهوری اسلامی ایران تعیین شده و همکاری دستگاه‌های اجرایی مربوط برای پیشبرد اجرای طرح لازم و ضروری است.

وی ادامه داد: مساله مهم، تحویل به موقع اراضی توسط ارتش است تا روند ساماندهی اراضی با سرعت بیشتری اجرایی گردد.

گفتی است که اراضی و مجموعه بناهای پادگان لشکر ۶۴ ارومیه در فهرست آثار ملی ثبت شده و احیای ارزش‌های فضایی موجود با توجه به سابقه‌ تاریخی و ظرفیت‌های زیست بومی از مهم ترین دستاوردهای اجرای طرح يکپارچه‌سازی‌ اراضی پادگان لشکر ۶۴ ارومیه به شمار می‌رود.

این اراضی به عنوان یکی از قلمروهای عمومی شهری در پیوند با هویت فرهنگی و بافت تاریخی شهر ارومیه مطرح است و ساماندهی اراضی در چهارچوب ضوابط و مقررات، سطوح و تراکم مصوب شورای‌عالی معماری و شهرسازی انجام می‌شود.


برچسب ها:

تاریخ: 1401/10/24 10:59 ب.ظ | دفعات بازدید: 3079 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot