ARAZKHABAR.IR

احیای دروازه‌های تاریخی ارومیه مورد توجه قرار گیرد


احیای دروازه‌های تاریخی ارومیه مورد توجه قرار گیرد آراز خبر- عضو شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: احیای دروازه‌های شهر ارومیه که نشان از هویت تاریخی شهر و قدمت مردم شهر دارد، در دستور کار قرار گرفته است و شهرداری در بودجه ۱۴۰۳ باید پیش‌بینی‌های لازم را انجام دهد و به فاز عملیاتی بودن آن اهتمام ویژه داشته باشد.

حجت‌الاسلام محمد خلیل‌پوربر ضرورت پاسداشت مقام مشاهیر ارومیه تأکید و با انتقاد از نامگذاری نکردن یکی از خیابان‌های متناسب با شأن و منزلت سردار بزرگ آذربایجان کاظم‌خان قوشچی اظهار کرد: نتوانسته‌ایم از شخصیت‌های ملی، مشاهیر و مفاخر خود در شهر ارومیه حمایت و محافظت کنیم.
وی با اشاره به اینکه باید به پاس ارج نهادن رشادت‌ها، اجتهاد و مبارزات چندین ساله در اسرع وقت یکی از معابر اصلی شهر به نام کاظم‌خان قوشچی نام‌گذاری شود، افزود: در سال‌های گذشته خیابان‌های شهر ارومیه را با نام شخصیت‌های بزرگ استان‌های دیگر نام‌گذاری کرده‌اند، اما نام‌گذاری نکردن یکی از معابر شهر ارومیه به‌نام سردار بزرگ آذربایجان کاظم‌خان قوشچی جای تأسف دارد چرا که حمایت و حفاظت از تاریخ و هویت شهر ارومیه وظیفه همه ما است.

عضو شورای اسلامی شهر ارومیه با اشاره به وضعیت میدان تاریخی امام خمینی (ره) ارومیه گفت: یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های مجموعه مدیریت شهری برای سال ۱۴۰۳ تعیین و تکلیف پروژه میدان امام خمینی (ره) است که با توجه به اینکه در مرکز شهر و محل پرتردد مسافران و شهروندان قرار دارد، شهرداری در پیش‌بینی بودجه سال آینده باید اهتمام ویژه داشته باشد.

خلیل‌پور با انتقاد از وضعیت تنظیف و پاک‌سازی آب‌نمای میدان تاریخی انقلاب ارومیه و نمود هرچه بیشتر این موضوع در روز ۲۲ بهمن و راهپیمایی چهل‌وپنجمین سالگرد جشن پیروزی انقلاب اسلامی ایران عنوان کرد: با توجه به اینکه مسیر انتهای تجمع شهروندان و محل سخنرانی راهپیمایی میدان انقلاب است اما وضعیت تنظیف و پاکسازی فلکه میدان انقلاب و آب‌نمای داخل آن قابل قبول نبوده و نیست.

وی با اشاره به ضرورت احیای اماکن تاریخی و هویتی شهر ارومیه تصریح کرد: احیای دروازه‌های شهر ارومیه که نشان از هویت تاریخی شهر و قدمت مردم شهر دارد در دستور کار قرار گرفته است و شهرداری در بودجه ۱۴۰۳ باید پیش‌بینی‌های لازم را انجام و به فاز عملیاتی بودن آن اهتمام ویژه داشته باشد.

خلیل‌پور با اشاره به وضعیت نامناسب میدان جانبازان خاطرنشان کرد: میدان جانبازان (بازارباش) در شأن نام و مقام جانباز نیست و شهرداری در اسرع وقت نسبت به ساماندهی فلکه و نصب المان متناسب با نام آن باید توجه ویژه داشته باشد.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/11/25 01:18 ب.ظ | دفعات بازدید: 2395 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot