ARAZKHABAR.IR

اربعین موتور محرکه توسعه زیر ساخت‌های استان


اربعین موتور محرکه توسعه زیر ساخت‌های استان آراز خبر- مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: اربعین موتور محرکه و فرصتی برای توسعه زیر ساخت‌های استان در حوزه های مختلف است.

آراز خبر- مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: اربعین موتور محرکه و فرصتی برای توسعه زیر ساخت‌های استان در حوزه های مختلف است.

سید محسن حمزه لو روز سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به هم مرزی استان با ۳ کشور و وجود پایانه های مرزی و افزایش ترانزیت، نقش استان را در توسعه اقتصادی کشور نقشی ملی و اثرگذار دانست و گفت: برای افزایش مبادلات و ترانزیت باید زیر ساختهای مناسب و استاندارد ایجاد شود که راه از اصلی ترین زیرساختها است.

وی با بیان اینکه ۵۰۰ کیلومتر از طول ۱۵۳۰ کیلومتری کریدور بزرگراهی غرب کشور، در آذربایجان غربی است، گفت: اتمام کریدور بزرگراهی غرب در استان اولویت این اداره کل است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان ادامه داد: توسعه و بهسازی راههای منتهی به پایانه های مرزی و راههای اصلی در شهرستان‌های کمتر توسعه یافته از اولویت‌های بعدی مجموعه راه و شهرسازی است که پیگیری می شود.

حمزه لو با بیان اینکه ۴۰ کارگاه راهسازی در استان فعال است، گفت: توسعه راهها و افزایش ترانزیت در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه ۵۶ کیلومتر راه تا اربعین به بهره برداری می رسد، اظهار کرد: ۵۰ کیلومتر دیگر نیز تا دهه فجر امسال زیر بار ترافیک خواهد رفت.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی با اشاره در حوزه راهسازی جزو استانهای پیشرو هستیم، تصریح کرد: آذربایجان غربی دارای ۵۷۰ کیلومتر بزرگراه، ۵۱۱ کیلومتر راه اصلی و ۱۷۴۵ کیلومتر راه فرعی دارد.

حمزه لو در خصوص کنار گذر شرقی ارومیه نیز با بیان اینکه این طرح با هدف احداث بزرگراهی از جنوب شرقی شهر ارومیه از محدوده رشکان در جاده ارومیه – مهاباد شروع و با عبور از حاشیه مجاز دریاچه ارومیه به محور ارومیه-سلماس خاتمه می‌یابد، اظهار کرد: کنار گذر شرقی ارومیه به صورت بزرگراهی احداث خواهد شد و موجب کاهش ۳۰ دقیقه‌ای زمان سفر می‌شود.

وی بیان کرد: با اجرای طرح کنار گذر شرقی ارومیه ۳ هزار تردد خودرو در ساعت از داخل شهر ارومیه به کنارگذر منتقل شده و از بار ترافیکی شهر کاهش می‌یابد.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/05/24 06:12 ب.ظ | دفعات بازدید: 2348 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot