ARAZKHABAR.IR

ارومیه آماده تعامل مضاعف با شهرهای همجوار در کشور ترکیه است


 ارومیه آماده تعامل مضاعف با شهرهای همجوار در کشور ترکیه است آراز خبر-  فرماندار ارومیه با اشاره به وجود پیوندهای ناگسستنی بین مردم و دولت های ایران و ترکیه گفت: ما آمادگی داریم تا تعامل و همکاری مضاعفی با شهرهای همجوار در ترکیه به منظور ارتقای مراودات در زمینه های مختلف داشته باشیم.

غلامحسین عماری روز جمعه در دیدار روسای ادارات امور حقوقی وزارت امور خارجه ایران و ترکیه افزود: پیوند میان جمهوری اسلامی ایران و ترکیه عمیق است و همکاری های ۲ کشور در حوزه های مختلف ادامه دارد.

وی اضافه کرد: شهرستان ارومیه با استان حکاری ترکیه پیوند دوستی و ارتباط تاریخی دارد و ارتقای سطح مراودات و دوستی میان این ۲ منطقه از جمله مباحث اصلی در دیدار والی حکاری در شهرستان ارومیه بود.

فرماندار ارومیه با اشاره به وجود پایانه ها و گمرکات متعدد بین‌ ایران و ترکیه در آذربایجان‌غربی اظهار کرد: ارومیه با دارا بودن گمرک و پایانه رسمی سرو و داشتن ظرفیت های کشاورزی، صنعتی، گردشگری و تاریخی، از افزایش مبادلات اقتصادی، تجاری ، بازرگانی و فرهنگی با ترکیه ستقبال می‌کند.

در این دیدار عزت الله همتی رییس اداره حقوقی وزارت امور خارجه ایران و خانم اسین توپچو رییس اداره حقوقی وزارت امور خارجه ترکیه حضور داشتند.

 


برچسب ها:

تاریخ: 1402/07/21 08:47 ق.ظ | دفعات بازدید: 3362 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot