ARAZKHABAR.IR

ارومیه، میزبان مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا شد


ارومیه، میزبان مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا شد آراز خبر- با امضای تفاهمنامه ای بین فدراسیون والیبال و استانداری آذربایجان غربی ارومیه میزبان مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا ۲۰۲۳ شد.

آراز خبر- با امضای تفاهمنامه ای بین فدراسیون والیبال و استانداری آذربایجان غربی ارومیه میزبان مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا ۲۰۲۳ شد.

به گزارش آراز خبر، امضای تفاهمنامه ای بین فدراسیون والیبال و استانداری آذربایجان غربی مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا ۲۰۲۳ از ۲۸ مرداد تا ۴ شهریور ماه سال ۱۴۰۲ به میزبانی سالن غدیر ارومیه برگزار خواهد شد.

قبل از این کشورمان چهار بار در سال‌های ۱۹۹۹، ۲۰۱۱، ۲۰۱۵ و ۲۰۱۹ میزبان مسابقات جام ملت‌های آسیا بوده، اما این میزبانی‌ها فقط در تهران بوده و ارومیه اولین شهر کشورمان به جزء تهران است که به عنوان میزبان مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا انتخاب شده است.

رئیس فدراسیون والیبال گفت: رقابت‌های والیبال قهرمانی مردان آسیا پیش از این قرار بود در ورزشگاه آزادی تهران برگزار شود که با توجه به امکانات و ظرفیت ویژه ارومیه از نظر میزبانی، تصمیم بر بررسی وضعیت و اعطای میزبانی مسابقات به این شهر گرفتیم.

محمدرضا داورزنی، ادامه داد: با بررسی امکانات و شرایط میزبانی، برگزاری مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا در سال ۲۰۲۳ ابه ارومیه اعطا و تفاهم‌نامه برگزاری این رقابت‌ها نیز تهیه و امضا شد.

رئیس فدراسیون والیبال گفت: پیگیری و جدیت مدیران استان آذربایجان‌غربی در میزبانی از مسابقات ستودنی است و به همین دلیل عزم ما هم برای اعطای میزبانی جدی است.

وی با اشاره به سطح مسابقات والیبال قهرمانی آسیا، خاطرنشان کرد: این مسابقات جزو معتبرترین مسابقاتی است که برگزار و اعتباری است که می‌تواند دل مردم را شاد کند. این مسابقات هر دو سال یکبار در آسیا برگزار می‌شود و در صورت توافق، این دوره با میزبانی ارومیه برگزار خواهد شد.

رئیس فدراسیون والیبال، تعداد تیم‌های قطعی برای حضور در مسابقات را ۱۸ تیم اعلام و خاطرنشان کرد: رقابت‌های قهرمانی مردان آسیا به عنوان سهمیه المپیک است و انتظار داریم در بهترین سطح برگزار شود.

داورزنی گفت: قهرمانی در این مسابقات برای ما اهمیت ویژه‌ای دارد و امیدواریم میزبانی شایسته‌ای را شاهد باشیم و اعتبار خوبی برای رنکینگ مسابقات آسیایی باشیم.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/03/21 11:50 ق.ظ | دفعات بازدید: 3478 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot