ARAZKHABAR.IR

اغتشاش گران به دنبال اعتصاب زوری در بوکان


اغتشاش گران به دنبال اعتصاب زوری در بوکان آراز خبر-  اغتشاشگران در بوکان تشییع جنازه یکی از کشته شدگان ناآرامی‌های اخیر در صبح پنجشنبه را بهانه قرار دادند و به اموال عمومی خسارت زده و 3  نیروی امنیت در این شهر را به شهادت رساندند. 

دروغ پردازی رسانه های معاند و جریان ضد انقلاب با ابزار تهدید و ارعاب  سعی در برهم زدن نظم عمومی شهر بودند و بازاریان را به اعتصاب زوری مجبور می کردند.  اما در بوکان چه خبر است؟

همه‌چیز از فراخوان به اعتصاب شروع شد اما پیگیری این فراخوان در کفِ بازار با ابزار تهدید و ارعاب دنبال شد. از روز سه‌شنبه در پی فراخوان رسانه‌های وابسته به معاندین با هدف اعتصاب زورکی کسبه عده‌ای از آشوبگران اقدام به ایجاد ناآرامی و تهدید برای بازاریان با استفاده از زور و تهدید به آتش زدن مغازه‌ها کردند.

ناکامی در گام نخست بقیه حلقه‌های سناریو را فعال کرد؛ دروغ‌گویی، شایعه‌سازی، ناامن سازی، حمله و تهدید مسلحانه مردم، انجام عملیات تروریستی علیه یکی از حافظان امنیت و نیز کشته‌سازی دیگر مواردی بود که به‌عنوان پروژه همیشگی و کلیشه‌ای ضدانقلاب در سه روز اخیر در بوکان دنبال شد.

هرچند عموم مردم و بازاریان با این اقدامات اغتشاشگران تاکنون همراهی نکرده‌اند، اما تروریست‌های اغتشاش‌گر با روش‌های قدیمی خود به دنبال القای ناامنی به مردم و جوسازی علیه امنیت عمومی شهر در فضای مجازی هستند و این سناریو را تا جایی پیش بردند که رسانه‌های ضدانقلاب به‌صورت گسترده پس از ناکامی در عرصه میدانی، خبر از سقوط فرمانداری و تسخیر بخش‌های مختلف از بوکان دادند درحالی‌که ناآرامی‌ها محدود به چند محله بوده و خبری از ناآرامی‌های گسترده در شهر نیست.

روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه عده‌ای از اراذل‌واوباش که مسلح هم هستند با تهدید بازاریان که اگر تعطیل نکنید مغازه‌تان را آتش می‌زنیم برای اعتصاب زورکی کسبه تلاش کردند؛ امروز پنجشنبه هم به بهانه تشییع دو نفر از جان‌باختگان اغتشاشات اخیر در بوکان که توسط عناصر ضدانقلاب به طرز مشکوکی به قتل رسیده‌اند، فراخوان‌هایی برای حضور در آرامستان این شهر منتشر کردند که پس از برگزاری مراسم حاضران متفرق شدند اما عده‌ای از آشوبگران بی‌اعتنا به سایرین از آرامستان به سمت مرکز شهر حرکت کرده و دست به ایجاد ناامنی برای مردم زدند.

غارت فروشگاه‌های بوکان توسط اغتشاشگران

این افراد پس از به آتش کشیدن خودروی یکی از شهروندان که در حال عبور از خیابان بود و آسیب به اموال شخصی افراد به سمت شهرداری بوکان حرکت کرده و به این نهاد مردمی خساراتی را وارد کردند.

اما خط تخریب و خسارت به اصنافی که با اعتصاب زورکی همراهی نکرده بودند امروز هم ادامه پیدا کرد تا آشوبگران دست به غارت برخی فروشگاه‌ها و مغازه‌ها بزنند.

این در حالی است که پس از ایجاد آتش‌سوزی و راه‌بندان در خیابان چند نفر از لیدرهای این آشوبگرها با کمک مردم و افرادی که در راه‌بندان گرفتارشده بودند بازداشت و تحویل مراجع قضائی شدند.

بنابراین گزارش، فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی در اطلاعیه‌ای اعلام کرده است که «محمد حسن‌زاده» از شهروندان بوکان در یک درگیری و نزاع دسته‌جمعی کشته شده است. تحقیقات در مورد نحوه کشته شدن سالار مجاوری هم ادامه دارد.

فرمانده انتظامی بوکان هم تأکید کرد که شناسایی و دستگیری عوامل نزاع و درگیری منجر به قتل «محمد حسن‌زاده» در شهرستان بوکان در دستور کار ویژه و رصد اطلاعاتی پلیس استان قرار دارد.

سقوط فرمانداری بوکان کذب است

فرمانده انتظامی شهرستان بوکان در این خصوص با تاکید بر اینکه ترفند کشته سازی توسط رسانه‌های دشمنان و معاندین با هدف تحریک پذیری و جریحه دار کردن افکار عمومی یک واقعیت انکارناپذیر است، گفت: متأسفانه دیروز در شهرستان بوکان برخی‌ها فریب تبلیغات و موج سواری دشمنان معلوم الحال کشور را خورده و دست به اقداماتی زدند که خوشایند هیچکس نبود.

سرهنگ سلمان حیدری افزود: قطعاً اعلام کشته شدن اشخاص و یا سقوط فرمانداری در شهرستان بوکان حاکی از گزافه گویی ها و دروغ پراکنی رسانه‌های ضد انقلاب و معاندین است و مردم شریف شهرستان بوکان نباید فریب خورده و تحت تأثیر این رسانه‌ها قرار گیرند.

وی تصریح کرد: با توجه به اقدامات ضد انقلاب و گروهک‌های تروریستی در بین آشوبگران به خانواده‌ها اکیداً توصیه می‌شود مواظب فرزندان خود باشند تا به بهانه حضور در تجمعات گرفتار نقشه شوم معاندین نشوند.

اغتشاشگران به ساختمان شهرداری بوکان خسارت زدند

 بر اساس اعلام انتظامی بوکان از وارد شدن خسارات مالی به ساختمان شهرداری بوکان توسط اغتشاشگران خبر داد.

بر اساس اعلام انتظامی بوکان با بیان اینکه در پی فراخوان گروه‌های ضد انقلاب مبنی بر ایجاد ناامنی و اغتشاش در این شهرستان وضعیت شهر ناآرام شده بود، افزود: در این راستا اغتشاشگران وارد شهرداری بوکان شده و خساراتی وارد کردند که توسط عوامل انتظامی متفرق شدند.

شهادت ۲ نیروی حافظ امنیت در اغتشاشات روز گذشته بوکان

رییس کل دادگستری آذربایجان‌غربی نیز از شهادت ۲ نیروی حافظ امنیت در اغتشاشات روز پنج شنبه بوکان خبر داد.

 ناصر عتباتی در رابطه با حوادث شهرستان بوکان، اظهار داشت: در اغتشاشات روز پنجشنبه در شهرستان بوکان 2 نفر از نیروهای مدافع امنیت به شهادت رسیدند.

وی افزود: پیگیری موضوع و شناسایی ضاربین در دستور کار دادستان شهرستان بوکان و ضابطین قضایی قرار دارد و اقدامات لازم در حال انجام است.

پیکر مطهر شهید مدافع امنیت در ارومیه تشییع شد

پیکر مطهر شهید «مهدی اثنی عشری»، از شهدای مدافع امنیت که در مقابله با اغتشاشگران در ناآرامی‌های اخیر بوکان به مقام والای شهادت نائل آمد، بر روی دستان مردم نمازگزار در ارومیه تشییع شد.

مردم ولایتمدار و قدرشناس ارومیه امروز پس از برگزاری آیین عبادی سیاسی نماز جمعه، پیکر مطهر شهید اثنی عشری را از مقابل مصلا با چشمانی اشکبار بر روی دوش خود تشییع کردند.

در این آیین، جمعی از مسوولان استانی، فرماندهان نظامی، انتظامی و همرزمان شهید، خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان، ایثارگران و جمع کثیری از مردم حضور داشتند، شرکت‌کنندگان از عاملان و آمران اغتشاش‌های اخیر ابراز انزجار کردند.

پیکر مطهر شهید مدافع امنیت پس از تشییع باشکوه در ارومیه برای خاک سپاری به زادگاهش در تهران منتقل شد.

شامگاه سه‌شنبه نیز اغتشاشگران در درگیری با نیروهای نظامی و انتظامی در محله جاده حصار بوکان سردار «رضا الماسی» را با شلیک مستقیم گلوله به شهادت رسانده بودند.

مطابق اعلام خبرنگار ما در بوکان طی روزهای اخیر این رفتارهای ساختارشکنانه با حضور به‌موقع پلیس مدیریت‌شده است اما همچنان برخی گروه‌های چند ۱۰ نفری در اقدامات کور تلاش برای ناامنی برخی محلات دارند.


برچسب ها:

تاریخ: 1401/08/27 02:58 ب.ظ | دفعات بازدید: 4438 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot