استاندار آذربایجان غربی با اعلام اینکه بیمارستان تخصصی زنان ارومیه با تامین اعتبار مورد نیاز، هفته دولت امسال به بهره برداری می رسد، گفت: بیمارستان آیت الله خویی خوی با تامین اعتبار مورد نیاز تا هفته دولت امسال آماده بهره برداری می شود وعلاوه بر آن، بیمارستان تکاب نیز به اهتمام وزارت راه و شهرسازی در مراحل پایانی احداث قرار داشته و تا هفته دولت امسال به مرحله افتتاح می رسد.

به گزارش آرازخبر، محمدمهدی شهریاری در بازدید از روند احداث بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی زنان و زایمان ارومیه (کوثر) اظهار داشت: در حال حاضر این بیمارستان با هزینه ۷۰۰ میلیارد ریالی ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار دیگر نیز برای اتمام آن مورد نیاز است.

وی اضافه کرد: با برنامه ریزی های انجام شده توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی، بیشترین مساعدت های لازم در این خصوص انجام می گیرد.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه ساخت این پروژه عظیم ۳۰۰ تختخوابی کار بسیار بزرگ جهادی بود، تصریح کرد: آذربایجان غربی به بیمارستان های تخصصی نیاز دارد که بخشی از آن با اتمام این طرح رفع می شود.

وی ادامه داد: آذربایجان غربی از جمله استان های محروم در شاخص های بهداشتی بود که بخشی از آن با افتتاح ۵۵۰ تخت بیمارستانی در سال گذشته تامین شد و با همه توان در راستای تداوم این روند حرکت می کنیم.

استاندار آذربایجان غربی از پیشرفت ۹۸ درصدی بیمارستان آیت الله خویی خوی خبر داد و ابراز داشت: این طرح نیز با تامین اعتبار مورد نیاز تا هفته دولت امسال آماده بهره برداری می شود وعلاوه بر آن، بیمارستان تکاب نیز به اهتمام وزارت راه و شهرسازی در مراحل پایانی احداث قرار داشته و تا هفته دولت امسال به مرحله افتتاح می رسد.

وی در خصوص دیگر طرح های بیمارستانی آذربایجان غربی اعلام کرد: مراکز درمانی مختلفی در شهرستان های میاندوآب، پیرانشهر، شاهین دژ، اشنویه، مهاباد و بوکان در حال احداث بوده که امید است به تناوب در مرحله افتتاح قرار گیرند و با افتتاح این طرح ها، آذربایجان غربی به یکی از استان های پیشرو در سرانه تخت های بیمارستانی تبدیل شده و از میانگین کشوری بالاتر خواهد رفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *