رئیس سازمان  جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از افتتاح ۳۶۵ پروژه کشاورزی همزمان با هفته جهاد کشاورزی دراستان خبر داد.

به گزارش آرازخبر، رسول جلیلی درنشست خبری بااصحاب رسانه به مناسبت هفته جهاد کشاورزی اظهار داشت: همزمان با هفته جهاد کشاورزی دراستان ۳۶۵ پروژه کشاورزی بااعتبار ۲۰۵میلیارد تومان واشتغال زایی برای بیش از۴هزار نفر مورد افتتاح قرار می گیرد.

وی ادامه داد: درحوزه آب وخاک ۱۵۵ میلیارد تومان سرمایه گذاری در ۸۳۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان صورت گرفته که سیستم آبیاری تحت فشار در مهاباد یکی از مهمترین آنها است  که دراین هفته افتتاح خواهد شد.

رئیس سازمان  جهاد کشاورزی آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: با توجه به بارش های اخیر و پر آب شدن اراضی دیم استان پیش بینی می شود گندم تولیدی در استان از ۵۵۰هزارتن سال گذشته به ۶۰۰هزار تن افزایش یابد.

جلیلی به ارزش افزوده بالایی که درحوزه توسعه کشت درمحیط های کنترل شده وجود دارد اشاره کرد و یادآور شد: درحال حاضر ۶۰هکتار گلخانه دراستان وجود دارد که درتلاش هستیم این میزان را به ۴۰۰ هکتار برسانیم.

وی احیای دریاچه ارومیه را یکی ازاولویت های سازمان جهاد کشاورزی عنوان و تصریح کرد: دراین خصوص تاکنون ۴هزارو ۶۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان به سیستم آبیاری نوین مجهز شده اند که امسال این اراضی به ۱۶ هزار هکتار خواهد رسید.

جلیلی متذکر شد: مشکل بازار یابی محصولات تولیدی از جمله دغدغه ‌های کشاورزان استان به شمار می رود که دراین راستا با کمک اتاق بازرگانی سامانه توسعه بازاریابی و بازار رسانی محصولات کشاورزی برای ارتباط تولیدکنندگان و مصرف کنندگان راه اندازی شده است.

رئیس سازمان  جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه آذربایجان غربی، استانی باغی وبزرگترین تولید کننده سیب کشور بوده، ابراز داشت: باید برای افزایش تولید در کنار کاهش هزینه ها از کشاورزی سنتی به سمت کشاورزی صنعتی گام برداریم و دراین خصوص باید به تولید نهال های پایه کوتاه پر محصول ده حرکت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *