سرپرست معاونت هماهنگی امورعمرانی استانداری آذربایجان غربی گفت: اتکا به ارائه آمارو ارقام در خصوص شناسایی نقاط پرحادثه وعوامل حادثه ساز درحوزه ترافیک و ایمنی جاده ها کافی نبوده و باید کارهای اثرگذار در کاهش آمار حوادث رانندگی در دستورکار قرارگیرد .

به گزارش آرازخبر، پیمان آرامون در کمیسیون ایمنی راههای استان با تاکید براهتمام مسئولان بررصد اثربخشی طرح ها و برنامه ها در حوزه ایمنی راهها اظهار داشت:محدودیت های منابع اعتباری و مشکلات ناشی از افزایش هزینه ها ، توان اجرایی در پروژه های عمرانی را تحت تاثیر قرار می دهد و برای تقویت توان عملیاتی بویژه در حوزه راهسازی و ایمنی راهها مدیران دستگاههای اجرایی بدنبال جذب سرمایه گذارو سرمایه های بخش خصوصی باشند.
وی ادامه داد: اتکا به ارائه آمارو ارقام در خصوص شناسایی نقاط پرحادثه وعوامل حادثه ساز درحوزه ترافیک و ایمنی جاده ها کافی نبوده و باید کارهای اثرگذار در کاهش آمار حوادث رانندگی در دستورکار قرارگیرد .
سرپرست معاونت هماهنگی امورعمرانی استانداری آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: فرهنگسازی و تناسب اقدامات اجرایی دستگاهها با فراوانی زمانی و مکانی تصادفات از جمله اقدامات مهم پیشگیرانه می تواند باشد.
وی به نتایج برخی از اقدامات نظیر تردد خودروهای پلیس و سایرخودروها با چراخ روشن در کاهش حوادث رانندگی اشاره کرد و یادآور شد: آثار مثبت این اقدام در کاهش حوادث رانندگی بسیار چشم گیر بوده و برای یافتن چنین روشهای باید ازتوان علمی و دانش فنی دانشگاهیان و گروههای فنی و تخصصی بومی در حوزه برنامه ریزی و تصمیم ساز بهره برداری کرد.
وی براتخاذ تدابیر لازم در ساماندهی ۳۰ کیلومتری ورودی شهرها، اصلاح و ساماندهی منظر، مبلمان و معماری راههای ارتباطی و برنامه ریزی و اولویت بندی اقدامات اصلاحی و ایمن سازی نقاط پرحادثه در جاده های ارتباطی استان تاکید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *