ARAZKHABAR.IR

۱۵ هزار نفر از سربازان وظیفه آذربایجان‌غربی آموزش‌های مهارتی را فرامی‌گیرند


 ۱۵ هزار نفر از سربازان وظیفه آذربایجان‌غربی آموزش‌های مهارتی را فرامی‌گیرند معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به اجرای طرح مهارت آموزی سربازان وظیفه، گفت: تا پایان سال ۱۵ هزار نفر از سربزان وظیفه استان آموزش‌های مهارتی را در رشته‌های مختلف فرامی‌گیرند.

 نادر صادقی  در جلسه هماهنگی روند اجرای طرح مهارت آموزی سربازان وظیفه در استان با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر ارتقاء آموزش‌های مهارتی برای سربازان وظیفه و انعقاد تفاهم‌نامه بین ستاد کل نیروهای مسلح و وزارت کشور، اظهار داشت: در قالب اجرای این تفاهم‌نامه سربازان وظیفه در مدت دو سال سربازی خود در رشته‌های مختلف مهارت‌های لازم را کسب کرده تا بعد از پایان خدمت سربازی بتوانند مشغول به کار شوند.

وی خاطر نشان کرد: اجرای این طرح در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان به تصویب رسیده و امسال ۱۵ هزار نفر از سربازان وظیفه در ۷۲ رشته مهارت‌های لازم را کسب خواهپد کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی گفت: بر اساس نیازسنجی‌های انجام شده بر اساس رشته‌های مصوب کشوری سربازان وظیفه در استان آذربایجان غربی در رشته‌های مهارتی در حوزه گردشگری خدمات و کشاورزی مورد نیاز استان مهارت‌های لازم را کسب می‌کنند.

وی اظهار امیدواری کرد: با ارتقاء مهارت‌های لازم توسط سربازان وظیفه این افراد بتوانند بعد از اتمام دوره سربازی در کوتاه‌ترین زمان در بازار کار جذب شوند.


برچسب ها:

تاریخ: 1399/09/27 10:16 ق.ظ | دفعات بازدید: 513 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot