ARAZKHABAR.IR

امسال ۵۴ نفر از جانبازان شیمیایی سردشت جهت مداوا به تهران اعزام شدند


امسال ۵۴ نفر از جانبازان شیمیایی سردشت جهت مداوا به تهران اعزام شدند آراز خبر-  مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان غربی با اشاره به تشکیل ۱۶ کمیسیون پزشکی برای جانبازان شیمیایی گفت: طی سال جاری ۵۴ نفر از جانبازان شیمیایی سردشت برای مداوا به تهران اعزام شدند.

حجت الاسلام میرزایی عصر سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه از ارائه خدمات به ۷۶۵۵ نفر در کلینیک جانبازان در سردشت خبرداد و اظهار کرد: در حوزه بهداشت و درمان نیز ۲۹ هزار و ۱۸۰ نفر تحت پوشش بیمه همگانی و۵۴ هزار و ۵۷۷ نفر تحت پوشش بیمه تکمیلی هستند.

وی اظهار کرد: اجرای طرح دارویار ایثارگران در بین جانبازان ۷۰ درصد در ارومیه آغاز شده و اجرای این طرح در مابقی شهرستانها نیز دنبال می شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان غربی در خصوص تسهیلات اعطایی به جامعه هدف طی سال جاری نیز گفت: ۱۹۸۳ نفر جهت دریافت تسهیلات به بانکها معرفی و ۱۳۴۴ نفر موفق به دریافت تسهیلات شدند.

وی ادامه داد: بنیاد شهید استان با جذب ۳۷۳ میلیارد تومان اعتبار رتبه دوم کشوری را کسب کرده است.

حجت الاسلام میرزایی با اشاره به ساماندهی و مرمت گلزار و یادمان شهدا طی سال جاری با اعتباری بالغ بر ۴میلیارد  ۷۰۰ میلیون تومان افزود: ۹ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان نیز برای ساماندهی گلزار شهدای استان مصوب شده که پس از تخصیص هزینه خواهد شد.

وی از توزیع ۳۰۰ بسته معیشتی (برنج، ماکارونی، روغن و... با اعتبار ۳.۵ میلیارد تومان خبرداد و افزود:  ۲۱۳۰ نفر از جامعه هدف از خدمات مشاوره حقوقی، ۲۵۶۳ نفر از کلاسهای آموزشی و
۴۵۲۹ نفر از خدمات مددکاری بهره مند شدند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگذان استان با بیان اینکه طبق اعلام سامانه بنیاد شهید ۱۴۹۲ نفر از فرزندان شهدا در استان جویای کار هستند، اظهار کرد: طی سال جاری در حوزه اشتغال و کارآفرینی با جذب ۷۱ میلیارد تومان از بانکها، ۵۰۴ نفر وام ۱۵۰ میلیون تومانی در قالب تسهیلات خود اشتغالی دریافت کردند.

وی با اشاره به اقدامات حوزه فرهنگی _آموزشی بنیاد شهید استان طی ۵ ماهه سال جاری افزود: برنامه های مختلفی در قالب یادواره ها،همایش و کلاسهای مختلف برگزار شد، درقالب کاروانهای زیارتی ۱۶۸ به حج تمتع و ۴۸۰ نفر به کربلا اعزام شدند، همچنین برگزاری مسابقات ورزشی، برپایی اردوهای یک روزه خانوادگی،برپایی یک موکب اربعین در تمرچین نیز از دیگر برنامه های این اداره کل در این حوزه است.

حجت الاسلام میرزایی با بیان اینکه در حوزه هنری، ساخت دو فیلم، مستند، تئاتر، موسیقی پس از مصوب شدن ستاد مرکزی عملیاتی می شود، ادامه داد: چاپ زندگینامه شهید حمید آوین پور و جلد دوم وصیت نامه شهدا انجام شده و چاپ جلد سوم نیز در حال انجام است.

وی با بیان اینکه انقلاب با تأسی از امام حسین شکل گرفت و به برکت خون شهدا و نهضت حسینی با پرجا است، گفت: امروزه انقلاب مسیرهای تعالی را طی می کند و در واقع در قله، مسیر رشد را ادامه می دهد.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/06/07 05:53 ب.ظ | دفعات بازدید: 2975 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot