ARAZKHABAR.IR

امکان وارادات برای کارت های جدید پیله وری از ابتدای بهمن ماه امسال


امکان وارادات برای کارت های جدید پیله وری از ابتدای بهمن ماه امسال معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی گفت: با تصویب اعضای شورای مبادلات مرزی استان واردات کالا در مقابل صادرات برای کارت های پیله وری که طی سال 98 صادر شده است از اول بهمن ماه سال جاری امکان پذیر خواهد بود.

به گزارش آرازخبر، محمد دهقان در نهمین جلسه شورای ساماندهی مبادلات مرزی اظهار داشت: با تصویب اعضاء شورای مبادلات مرزی استان واردات کالا در مقابل صادرات برای کارت های پیله وری که طی سال 98 صادر شده است از اول بهمن ماه سال جاری امکان پذیر خواهد بود.

وی افزود: طبق مصوبه هشتمین جلسه شورای مبادلات مرزی استان آذربایجان غربی افرادی که شرایط فوق را دارا می باشند باید قبل از اقدام به واردات دوره های آموزشی امور مالیاتی – تجاری را گذرانده باشند.

دهقان خاطرنشان کرد: در این جلسه مصوب گردید ترخیص تمام کالاهای وارد شده با استفاده از تسهیلات بازارچه های مرزی در گمرک همان بازارچه مرزی و یا گمرک استان امکان پذیر باشد.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن وتجارت آذربایجان غربی عنوان کرد: همه اشخاص حقیقی و حقوقی که دارای کارت پیله وری می باشند می توانند در بازارچه ها و گمرکات داخل استان اقدام به صادرات و واردات کنند.

دهقان همچنین اذعان کرد: مطابق ماده 11 آیین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات، مقرر گردید کالاهای وارده به گمرک که (دارای قبض انبار در گمرک بازرگان) تا تاریخ 23/06/1398 که در صف انتظار واردات از محل رویه پیله وری و با طی فرایند ثبت آماری از طریق بازارچه های مرزی استان می باشد و اصالت قبض انبارهای مذکور به تأیید گمرکات استان رسیده؛ می توانند حداکثر تا آخر دی ماه سالجاری ترخیص گردند.تاریخ: 1398/09/24 10:24 ق.ظ | دفعات بازدید: 2632 | چاپ