ARAZKHABAR.IR

انتخاب نمایندگان باید با تدبر و عقلانیت باشد


انتخاب نمایندگان باید با تدبر و عقلانیت باشد امام جمعه اروميه و نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی گفت: انتخاب نمایندگان باید با تدبر و عقلانیت باشد باید کسی انتخاب کنیم که موجب افتخار و سربلندی باشد نه اینکه مردم بخاطر انتخاب سرافکنده شوند.

به گزارش  آرازخبر، حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی در خطبه‌های نماز جمعه اروميه با بيان اينكه نمایندگان مجلس باید با الگوگیری از شهید مدرس نسبت به اقدام انقلابی و با نترس بودن به گرفتن حق مردم اقدام کنند، اظهار داشت: انتخاب نمایندگان باید با تدبر و عقلانیت باشد چراکه هر نماینده نشانه عقل، فهم، درک و شعور مردم منطقه است، باید کسی انتخاب کنیم که موجب افتخار و سربلندی باشد نه اینکه مردم بخاطر انتخاب سرافکنده شوند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی اضافه کرد: ثبت‌نام برای کاندیداتوری در انتخابات مجلس باید با بررسی و شناخت واقعی زمان و شرایط باشد ومسئولان مربوطه هم باید شرایط را اصلاح کرده و نسبت به سهولت شرایط انتخاب اقدام کنند.

وي با بيان اينكه باید وضعیت مالی کاندیداها بررسی و رسیدگی شود و سقف مالی برای حضور در صحنه معرفی شود و قدرت مدیریتی باید ارجح بر قدرت مالی باشد، تصريح كرد: چرا باید رای به سمت پولدارها و اهالی زور و زر و تزویر برود؟ مسئولان باید طوری اقدام کنند که معیار از قدرت‌مداری و پولداری به سمت فضل و برتری علمی و توانمندی برود.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی تصريح كرد: هیچ تاییدیه‌ای از سوی نمایندگان ولی‌فقیه انجام نمی‌شود و هر فردی نیز سراغ من برای حضور در صحنه بیاید تنها با راهنمایی و درخواست برای حضور در صورت داشتن توان مدیریتی مواجه می‌شود.

وي با اشاره به حضور مردم در صحنه مقابله با آشوب‌های اخیر، از این بصیرت مردم تقدیر کرد و يادآور شد: نیروهای امنیتی و بسیج اجازه تعدی آشوبگران را ندادند و در ادامه نیز باید نمایندگان مجلس و مسئولان مربوطه نسبت به رساندن درخواست مردم به گوش مدیران تلاش کنند.

حجت الاسلام قریشی با بيان اينكه چرا نمایندگان با کارشناسی مناسب نسبت به بررسی وضعیت اقدام نمی‌کنند؟ مردم از دولت و مجلس انتظار انجام کارها با کارشناسی را دارند، خاطرنشان کرد: اینکه نمایندگان مجلس با آشوب‌ها نسبت به ارائه طرحی اقدام کنند درست نیست، باید همراه با کارشناسی باشد.

خطيب جمعه اروميه با تاكيد بر اينكه تمام مسئولان و مردم باید در خصوص بیانات ایشان در جمع بسیجیان اهتمام داشته باشند، گفت: جای تاسف است که مدیران و مسئولان از همراهی رهبر انقلاب در عرصه‌های مختلف بازمی‌مانند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی اضافه کرد: مجاهدت در عرصه دفاع سخت و نرم باید برای همه مردم و مسئولان در اولویت باشد و روحیه بسیجی برای همه معنا داشته باشد.

وی متذكر شد: مسئولان باید همانند بسیجیان دوران دفاع مقدس نسبت به تلاش و کوشش در مسیر رفع نیازهای مردم پیش‌قدم شوند و اینکه رهبر انقلاب در مورد لزوم آینده‌نگری بسیجیان تاکید دارند، نشان دهنده اهمیت این موضوع و نیاز کشور به هشیاری و دوری از خواب و بیخیال است که نیاز امروز جامعه است.

حجت الاسلام قریشی تصريح کرد: باید دشمن را بشناسیم و از غفلت دوری کنیم و باید یاد و خاطره بسیجیان واقعی و نمونه در جامعه زنده و بازآوری شود وهمه در این راستا تلاش و همت کنیم و یاد بزرگان عرصه‌های مختلف را در جامعه زنده نگه داریم.

 تاریخ: 1398/09/08 01:47 ب.ظ | دفعات بازدید: 3944 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot