ARAZKHABAR.IR

اولین پاسداشت حماسه نبرد چالدران برگزار شد


اولین پاسداشت حماسه نبرد چالدران برگزار شد گروه خبر:اولین پاسداشت حماسه نبرد چالدران در مقبره سید صدرالدین در این شهرستان با حضور مسوولان استانی و مردم این منطقه برگزار شد.

به گزارش آراز خبر،مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی روز سه‌شنبه در اولین پاسداشت حماسه نبرد چالدران گفت: این مراسم با هدف زنده نگه داشتن یاد شهدای جنگ چالدران و معرفی جایگاه و اهمیت این جنگ برگزار شده است.

جلیل جباری افزود: در جنگ چالدران بسیاری از جوانان این سرزمین برای دفاع از مکتب و دین با فتوای علما و مراجع تقلید راهی میدان جنگ شده و جان خویش را را فدا کردند و به عقیده بسیاری از علما باید با وضو از این مکان بازدید کرد.

وی ادامه داد: در طول سال‌های گذشته برای زنده نگه داشتن یاد این شهدا مطالعات ایجاد سایت‌ موزه باز چالدران انجام و امسال فاز عملیاتی این پروژه آغاز شده است.

حجت الاسلام محمدعلی محمدزاده امام شهرستان چالدران نیز در این آیین گفت: در طول تاریخ تمامی اقشار جامعه در پاسداشت از هویت ایرانی و اسلامی تلاش و جانفشانی کرده‌اند.

وی اضافه کرد: تاریخ گویای جانفشانی های سرداران ایرانی در این جنگ بوده است و این فرهنگ انسجام و اتحاد را باید صیانت کرد.

در این همایش پیام استاندار آذربایجان غربی نیز توسط فرماندار چالدران قرائت شد و از پوستر شاه جنگ (پوستر جنگ چالدران) توسط نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه و دیگر مسوولان رونمایی شد.

 

 

 


برچسب ها:

تاریخ: 1401/06/02 05:43 ب.ظ | دفعات بازدید: 8011 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot