ARAZKHABAR.IR

ایران در بهترین شرایط روابط با عراق قرار دارد


ایران در بهترین شرایط روابط با عراق قرار دارد آراز خبر- وزیر کشور گفت: روابط ایران و عراق ناگسستنی است و در بهترین شرایط روابط با عراق قرار داریم.

آراز خبر- وزیر کشور گفت: روابط ایران و عراق ناگسستنی است و در بهترین شرایط روابط با عراق قرار داریم.

احمد وحیدی ۱۱خرداد در نخستین نشست استانداران هم مرز جمهوری اسلامی ایران و اقلیم کردستان عراق که در ارومیه برگزار شد، با بیان اینکه ارتباط ما با اقلیم کردستان عراق در دوره‌های مختلف برقرار بوده و قوی و پایدار است، افزود: ما هیچ وقت روابط خود را بر اساس منافع اقتصادی تنظیم نکرده بلکه بر اساس منافع راهبردی و منافع مردم عراق و اقلیم کردستان تنظیم‌ کرده‌ایم.

وحیدی بر توسعه روابط اقتصادی بویژه روابط بیمه ای و ساماندهی حمل و نقل و گمرکات بین ۲ طرف تاکید کرد و یادآور شد: افزایش تعداد مرزها بررسی کارشناسی شود، هرچند در برخی مناطق مشکلی نداریم.

وزیر کشور با اشاره به اعطای اختیارات در تسهیل و تسریع روابط به استانداران مرزی اضافه کرد: نمایشگاه هایی را در ۲ طرف مرز می‌توان داشت که از ظرفیت ها با خبر باشیم؛ ایجاد شهرک صنعتی مشترک و سرمایه گذاری های مشترک کارهای ارزشمندی است که به توسعه روابط کمک می‌کند.

وی افزود: علاوه بر حوزه اقتصادی، ما می‌توانیم همکاری‌های فرهنگی گسترده ای هم با عراق داشته باشیم؛ مرزهای ما مرز دوستی ‌و محبت است و همسایگی ما فراتر از روابط همسایگی است؛ روابط عاطفی احساسی و انسانی است.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/03/11 12:18 ب.ظ | دفعات بازدید: 3394 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot