ARAZKHABAR.IR

بازگشایی مرز در چالدران پیگیری می شود


بازگشایی مرز در چالدران پیگیری می شود آراز خبر-  استاندار آذربایجان غربی گفت: در راستای شکوفایی ظرفیت مرز در چالدران اقداماتی انجام شده و دنبال بازگشایی مرز در این منطقه هستیم.

محمدصادق معتمدیان روز چهارشنبه در ادامه سفر شهرستانی به چالدران در جمع مردم این شهر با تاکید بر اینکه مرزها فرصت پیشرفت و آبادانی هستند، اظهار کرد: باید از این ظرفیت مهم برای توسعه چالدران بیش از پیش استفاده شود و همین امر نیز در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته از سفر اول به چالدران برای توسعه این منطقه گفت: رساندن شاخص توسعه این شهرستان به میانگین استانی در دستور کار قرار دارد.

معتمدیان ادامه داد: ۷۶ مصوبه در سفر اول برای بخش‌های مختلف چالدران داشتیم که بسیاری از آنها اجرایی و عملیاتی شده و چند مصوبه هم که اجرایی نشده، امروز تعیین تکلیف می‌شود.

وی با اشاره به اینکه نگاه دولت سیزدهم توجه به توسعه مناطق مرزی است، اضافه کرد: پیشرفت و آبادانی هر منطقه بر مبنای ظرفیت‌های نسبی آن منطقه است که در چالدران، توجه ویژه‌ای به موضوع مرز و گردشگری داریم.

معتمدیان وجود زیرساخت‌های گردشگری را از دیگر مزیت‌های چالدران دانست و گفت: قره کلیسا که از آثار فاخر جهانی به شمای می‌رود، نیز جزء این مزیت‌هاست که باید بسیار بیشتر از گذشته، از این ظرفیت استفاده شود.

وی ظرفیت های چالدران در حوزه گردشگری را بی نظیر دانست و تاکید کرد: امروز ما نیازمند خروج چالدران از بن بست هستیم و باید تلاش کنیم تا از ظرفیت گردشگری در این راستا استفاده کنیم.

معتمدیان افزود: آب و هوای مناسب و وجود ظرفیت‌های بوم گردی در کنار آثار بسیار فاخری نظیر قره کلیسا و یادمان شهدای جنگ چالدران و همچنین مقبره سیدصدرالدین از جمله مزیت‌هایی است که نباید از کنار آن به راحتی گذشت.

استاندار آذربایجان غربی در بخش دیگر، یکی از ویژگی‌های مهم آیت الله رئیسی رئیس جمهور و دولت سیزدهم را مردمی بودن عنوان کرد و ادامه داد: شاید برای اولین بار بود که رئیس جمهور در یک سال اول، در همه استان‌ها حضور یافت و دور دوم سفرها نیز از ابتدای سال دوم فعالیت دولت آغاز شد.

معتمدیان از اجرای کامل برخی از مصوبات سفر رئیس جمهور به آذربایجان غربی خبر داد و اظهار کرد: این امر موجب شده تا توسعه استان شتاب قابل توجهی داشته باشد.

وی یادآور شد: در حال حاضر از ۴۸ بخش استان ، ۴۷ بخش و همچنین همه ۲۰ مرکز شهرستان آذربایجان غربی از نعمت گاز برخوردار هستند و سعی می کنیم تا پایان دولت هم همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار را از این ظرفیت برخوردار کنیم.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/05/25 02:08 ب.ظ | دفعات بازدید: 2180 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot