سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان غربی گفت: با بررسی ها و پیگیری های انجام شده توسط کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان تا کنون موانع و مشکلات ۴۵ واحد راکد و مشکل دار رفع و به چرخه تولید باز گردانی شدند.

به گزارش آرازخبر، محمد دهقان اظهار داشت: با بررسی ها و پیگیری های انجام شده توسط کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان تا کنون موانع و مشکلات ۴۵ واحد راکد و مشکل دار رفع و به چرخه تولید باز گردانی شدند.

وی همچنین افزود: در سال گذشته مبلغ ۲ هزارو ۶۲ میلیارد ریال تسهیلات برای ۱۴۳ واحد توسط کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید پرداخت گردید.

دهقان در ادامه بیان کرد: با اقدامات صورت گرفته جهت رفع موانع واحد های تولیدی صنعتی استان تعداد۳ هزار و ۵۳۵ موقعیت شغلی ایجاد و یا حفظ شد.

وی در خصوص اقدامات این کارگروه در دوماهه امسال عنوان کرد: در طول ۲ ماهه اول امسال مبلغ ۲۲۳ میلیارد ریال برای مرتفع ساختن مشکلات ۹ واحد صنعتی تولیدی جهت حفظ یا ایجاد تعداد ۱۶۴ موقعیت شغلی پرداخت گردید.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان غربی تصریح کرد: هم اکنون در استان آذربایجان غربی تعداد ۲ هزار و ۳۳۶ واحد صنعتی با حجم سرمایه گذاری ۵۵ هزار و ۴۱۳ میلیارد ریال و با ایجاد ۵۹ هزار و ۶۷۱ فرصت شغلی پایدار در حال فعالیت می باشند.

دهقان در خصوص طرحهای در دست اقدام استان نیز بیان کرد: تعداد یک هزار و ۴۰۵ طرح صنعتی با حجم سرمایه گذاری ۱۱۱ هزار و ۳۶۶ میلیارد ریال در حال اجرا هستند که با به بهره برداری رسیدن این طرحهای صنعتی برای ۳۹ هزار و ۱۳۳ نفر اشتغال پایدار ایجاد خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *