ARAZKHABAR.IR

باید از فعالیت مشاوران املاک غیرمجاز جلوگیری شود


باید از فعالیت مشاوران املاک غیرمجاز جلوگیری شود آراز خبر- استاندار آذربایجان غربی گفت: باید نظارت و رصد دقیق از واحدهای بنگاه‌ املاک انجام گیرد و در صورت شناسایی متخلفان، پلمب واحدهای متخلف انجام شود.

آراز خبر- استاندار آذربایجان غربی گفت: باید نظارت و رصد دقیق از واحدهای بنگاه‌ املاک انجام گیرد و در صورت شناسایی متخلفان، پلمب واحدهای متخلف انجام شود.

 محمدصادق معتمدیان، صبح یکشنبه در دوازدهمین جلسه شورای تأمین مسکن استان، اظهار کرد: رصد دقیق بازار مسکن و برگزاری جلسات شورای تأمین مسکن به صورت هفتگی باید انجام گیرد و حضور مستمر و جدی دستگاه‌های اجرایی مربوطه لازم و ضروری است.

وی افزود: ساماندهی مشاوران املاک از مسائل مورد توجه بوده و در گام نخست باید اطلاعات فعالان این حوزه تکمیل و یک بانک اطلاعاتی دقیق در این حوزه تشکیل شود.

معتمدیان گفت: باید نظارت و رصد دقیق از واحدهای بنگاه املاک انجام گیرد و در صورت شناسایی متخلفان، پلمب واحدهای متخلف انجام شود.

استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: بر اساس آمارهای ارائه شده باید در سریع‌ترین زمان ممکن ۷۰۰ واحد مشاور املاک فاقد پروانه سطح استان ساماندهی شوند و در صورت عدم اقدام متقاضی، باید اقدامات لازم در کوتاه‌ترین زمان ممکن اعمال گردد.

وی با اشاره به لزوم تسریع در شناسایی واحدهای خالی، بیان کرد: شرکت‌های خدمات رسان در شناسایی واحدهای خالی اقدامات لازم را انجام دهند تا این واحدها نیز شناسایی و تعیین و تکلیف گردند.

وی تاکید کرد: باید اطلاع رسانی دقیقی در سطح جامعه صورت گیرد تا صاحبان املاک، اطلاعات واحدهای مسکونی خود را در سامانه اطلاعات مربوط به املاک ثبت کنند.

استاندار آذربایجان‌غربی تصریح کرد: آذربایجان‌غربی رتبه چهارم کشوری در حوزه تأمین زمین در راستای اجرای جوانی جمعیت را کسب کرده است.

معتمدیان با اشاره به بازسازی بافت‌های فرسوده، اظهار داشت: با اعطای تسهیلات بانکی به خصوص در شهر ارومیه عقب افتادگی هسته مرکزی شهر ساماندهی می‌شوند و اجرای طرح بازآفرینی شهری با جدیت دنبال می‌شود.

وی با اشاره به پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن برای متقاضیان اظهار داشت: بانک‌های عامل طی ۲ ماه کل متقاضیان در آذربایجان‌غربی را ساماندهی و تسهیلات را پرداخت کنند.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/04/18 10:30 ق.ظ | دفعات بازدید: 2769 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot