ARAZKHABAR.IR

بخش کشاورزی مهمترین پیشران توسعه اقتصادی استان به شمار می رود


بخش کشاورزی مهمترین پیشران توسعه اقتصادی استان به شمار می رود معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری آذربایجان غربی گفت: بخش کشاورزی مهمترین پیشران توسعه اقتصادی استان به شمار می رود که نقش مهمی در رشد فراگیر اشتغال و کاهش نرخ بیکاری دارد.

به گزارش آرازخبر، بهنام شهدی در جلسه شورای راهبردی بخش کشاورزی استان که به منظور رفع موانع تولید و صادرات محصولات کشاورزی با حضور رییس سازمان و اعضای شورای راهبردی بخش کشاورزی استان در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: باید برای پیاده کردن الگوی کشت جامع در استان ، نظام نامه و سامانه هوشمند تولید در استان را طراحی و اجرا کنیم.

وی ادامه داد: با ایجاد این سامانه هوشمند مدیران بخش کشاورزی می توانند، تولید و مصرف، صادرات، ظرفیتهای تبدیلی و سایر اطلاعات کشاورزی را در آن رصد و مدیریت کنند.

شهدی بر ضرورت فراهم کردن زیر ساخت های الکترونیکی و فناوری های نوین در بخش کشاورزی و  توسعه کشاورزی قراردادی در استان به منظور فراهم کردن بستر ورود به بازارهای جهانی تاکید کرد.

وی خاطر نشان کرد: با تاکید بر حضور فعالان بخش کشاورزی استان در بازارهای جهانی اضافه کرد: برای ورود به بازارهای جهانی نیازمند اجرای طرح های بزرگ مقیاس برای ایجاد ارزش افزوده بیشتر هستیم و با مشارکت و کار تیمی و استفاده از نخبگان در تشکلها و دانشگاهها می‌توان در این بخش به اهداف عالی و متعالی تر و افزایش درآمد کشاورزان دست یافت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری آذربایجان غربی ادامه داد: همه ساله وضعیت جمع اوری سیب صنعتی و فرآوری آن از چالش های موجود در زمینه تولید محصول سیب درختی در استان به عنوان قطب اول تولید سیب کشور است که لازم است با برنامه ریزی جامعی در این زمینه ، مشکلات موجود در زمینه تجاری سازی ، سورتینگ ، درجه بندی و صادرات محصول سیب درختی را مرتفع  نمائیم.تاریخ: 1398/09/06 10:15 ق.ظ | دفعات بازدید: 2762 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot