ARAZKHABAR.IR

برف پاییزی چالدران را سفید پوش کرد


برف پاییزی چالدران را سفید پوش کرد آراز خبر- کارشناس اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: برف پاییزی که از بامداد روز چهارشنبه در چالدران آغاز شده بود، این شهرستان شمالی استان را سفیدپوش کرد.

مهدی کریمی روز چهارشنبه  افزود: در ۲۴ ساعت گذشته بیشترین بارش باران از پلدشت با حدود ۱۵ میلی‌متر و بیشترین بارش برف هم از چالدران با ۱۰ سانتی‌متر گزارش شده است.

وی اضافه کرد: با فعالیت سامانه بارشی در آذربایجان غربی در اغلب شهرها شاهد بارش باران بودیم ولی در چالدران و نقاط مرتفع بارش برف نیز رخ داد که امیدواریم این روند ادامه دار باشد.

وی با اشاره به پیش بینی کاهش ۲ تا سه درجه ای دمای هوای آذربایجان غربی اظهار کرد: فعالیت سامانه امروز، چهارشنبه تشدید می شود و تا پنج شنبه ادامه دارد ولی روز پنج شنبه به صورت بارش های پراکنده خواهد بود.

کارشناس اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی ادامه داد: طی ۲۴ ساعت گذشته چالدران با صفر درجه سانتی گراد، سردترین و پلدشت با ۱۴ درجه سانتی گراد بالای صفر گرم‌ترین شهرهای استان بودند؛ دمای ارومیه نیز بین چهار و ۱۱ درجه سانتی گراد بالای صفر در نوسان بوده است.

کریمی گفت: با توجه به تشدید بارش ها تا اواخر وقت امروز، چهارشنبه لازم است شهروندان به توصیه های هواشناسی که صادر می شود، توجه کنند.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/09/22 09:18 ق.ظ | دفعات بازدید: 2833 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot