ARAZKHABAR.IR

برندگان مسابقات قایقرانی رویینگ دریاچه ارومیه مشخص شد


برندگان مسابقات قایقرانی رویینگ دریاچه ارومیه مشخص شد آراز خبر-رییس هیات قایقرانی آذربایجان‌غربی گفت: مسابقات قایقرانی رویینگ دریاچه ارومیه امروز در کنار پل میانگذر برگزار شد و ‌استان کردستان مدال طلای آقایان را کسب کرد.

محسن شادی جمعه شب  اظهار کرد: امروز همزمان با برگزاری جشنواره فرهنگی، تفریحی و گردشگری دریاچه ارومیه؛ مسابقات رویینگ قایقرانی در ‌محوطه این جشنواره برگزار شد که ورزشکار استان کردستان رتبه اول آقایان و ورزشکار شهرستان مهاباد رتبه برتر بانوان را کسب کرد.
وی با تاکید بر مسافت ۵۰۰ متری این مسابقات رویینگ تک نفر بیان کرد: شیرزاد قادری با یک‌ دقیقه و ۴۰ ثانیه از کردستان، مانی رحمانی با یک دقیقه و ۴۲ ثانیه از مهاباد و علی رشادت با یک‌ دقیقه و ۴۵ ثانیه از نقده به ترتیت رتبه‌های اول تا سوم را در بخش آقایان کسب کردند.

شادی ادامه داد: دیلان عزیزی با ۲ دقیقه و ۱۵ ثانیه از مهاباد، ژیروان ملا با ۲ دقیقه و ۱۸ ثانیه از مهاباد و پرنیا محمدی با ۲ دقیقه و ۳۰ ثانیه از ارومیه نیز در رده بانوان به ترتیب حائز رتبه‌های اول تا سوم شدند.
رییس هیات قایقرانی آذربایجان‌غربی با اشاره به نحوه فراخوان این دوره مسابقات بیان کرد: برای برگزاری این مسابقات از طریق فدراسیون قایقرانی فراخوان داده شده بود تا در سطح آزاد تمامی ورزشکاران کشور بتوانند شرکت کنند.
شادی اضافه کرد: قایقرانی رویینگ تک نفره در مسافت ۵۰۰ متری عنوان این مسابقات بود که خوشبختانه ۳۰ ورزشکار از ورزشکاران این رشته از سراسر کشور نیز استقبال خوبی به این دوره مسابقات در ارومیه از خود نشان داده‌اند.
وی با اشاره به سطح مسابقات این دوره قایقرانی در کنار پل میانگذر دریاچه ارومیه گفت: ورزشکاران از استان‌های آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی، کردستان، تهران و گیلان برای شرکت در این مسابقات اعلام آمادگی کرده بودند که البته چند ورزشکار نیز از شرکت در این مسابقات باز ماند و انصراف دادند.
وی ادامه داد: این مسابقات در رده آقایان و بانوان با حضور داوران رده بالا استانی و کشوری برگزاری شد که قدردان هیات داوران و همکاران ورزشی در اجرای هر چه بهتر این مسابقات هستم.

به گفته وی، اولین بار است که مسابقات رویینگ در دریاچه ارومیه برگزار می‌شود بنابراین ایران و دریاچه ارومیه به عنوان نماد مسابقات رویینگ در دریاچه شور و نمکی به فدراسیون جهانی اعلام خواهد شد.
جشنواره فرهنگی، تفریحی و گردشگری دریاچه ارومیه از صبح امروز آغاز و تا ساعت ۲۰ امروز ادامه داشت که مردم شهرهای مختلف به ویژه اهالی ارومیه، تبریز و شهرهای همجوار استقبال خوبی از این جشنواره داشتند.
حضور سخنگوی دولت در این جشنواره یکی از نقاط مهم جشن احیای دریاچه ارومیه بود.


برچسب ها:

تاریخ: 1403/01/24 09:16 ب.ظ | دفعات بازدید: 1868 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot