امام جمعه ارومیه و نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی گفت: برگزاری مسابقات والیبال جام ملت‌ها در ارومیه قابلیت و ظرفیت بزرگی برای شهر و استان محسوب می شود.

به گزارش آرازخبر، حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی در خطبه های نماز جمعه ارومیه با اشاره به برگزاری مسابقات والیبال جام ملت‌ها در ارومیه، این اتفاق را قابلیت و ظرفیت بزرگی برای شهر و استان دانست، اظهار داشت: اگر اعضای تیم ملی با نیت الهی در میدان حاضر شوند و نه برای خودنمایی، قطعا پیروزی با ما خواهد بود.

وی بیان کرد: مردم و هواداران شخصیت و نظم را رعایت کرده و از بیان مسائل قومی و نمایش رفتارهای پان ترکیسم یا پان کردیسم دوری کنند چراکه این رفتارها بچه‌گانه بوده و موجب تخریب چهره استان می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی تصریح کرد: برگزاری این مسابقات تجربه‌ای برای مسئولان باشد که از خودباختگی و رفتار نامناسب و دور از شان در برابر خارجی‌ها خودداری کنند.

وی ابراز داشت: حضور بانوان در سالن از نظر شرعی درست نیست و این مورد تایید تمام فقها است و اینکه کشورهای غربی بدون حضور بانوان از انجام بازی خودداری کنند همان نماد رفتار شیطانی است که از بانوان برای امورات نامناسب استفاده شود.

خطیب جمعه ارومیه با بیان اینکه پاسخ دندان شکن رهبر انقلاب به پیشنهاد مذاکره آمریکا، موجب خواری و ذلت ترامپ و حامیان او شد، افزود: ترامپ را لایق پیام دادن ندانستند، این یعنی آمریکا و اذناب آمریکا لایق مواجه شدن با ما نیستند.

وی تصریح کرد: پاسخ‌های دندان شکن رهبر انقلاب به نخست وزیر ژاپن این نکته را به جهان نشان داد که رهبری انقلاب اسلامی هرگز فریب نمی‌خورند و رهبر انقلاب اسلامی در این دیدار فرمودند که دلیل عدم ساخت و استفاده از بمب اتم از سوی ما بدلیل حرام بودن است نه برای ترس از آمریکا، این همان نقطه قوت نظام ما است.

حجت الاسلام قریشی با تاکید بر اینکه مقایسه رفتار رهبر انقلاب با برخی مسئولان نشان دهنده فاصله میان ایشان و آقایانی است که خود را سیاستمدار می‌دانند، متذکر شد: عزت و اقتدار کشور روز گذشته با رفتار و بیانات روز گذشته رهبر انقلاب اسلامی افزایش یافت و این همان ولایت ایشان را نشان می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: هشتم شوال، سالروز غم انگیز تخریب حرم شریف ائمه بقیع(ع) به دست وهابیان آل سعود است و در این روز در سال ۱۳۴۴ هجری قمری، تفکر ارتجاعی وهابیت به بهانه برداشت غلط از دین، مضجع شریف و حرم نورانی ائمه بقیع و صحابه بزرگوار را ویران کرده و به خیال خود، سنت پیامبر (ص) را احیا کردند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی اضافه کرد: از نظر علمای اهل سنت و شیعه زیارت قبر شرک نیست و ساختمانی که برای قبور ائمه(ع) ساخته می‌شود نمادی برای تکریم و احترام و برقراری ارتباط با آنها است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *