ARAZKHABAR.IR

برگزاری نخستین دوره آموزشی طرح مهارت‌آموزی ویژه در آذربایجان غربی


برگزاری نخستین دوره آموزشی طرح مهارت‌آموزی ویژه در آذربایجان غربی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان غربی گفت:  نخستین دوره مهارت‌آموزی ویژه با شرکت بیش از 80 نفر در اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان برگزار گردید.

به گزارش آرازخبر، محسن مددی اظهار داشت: این دوره آموزشی  با عنوان "تصمیم سازی سازمانی با هدف ارائه پیشنهاد سازنده" برای متقاضیان اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان برگزار گردید.
مددی در خصوص دوره های مهارت آموزی ویژه گفت:  هنگامی که نیاز مشتری و متقاضی مهارت‌آموزی با دوره‌های معمول سازمان مبتنی بر استانداردهای شغل و شایستگی موجود تطبیق کامل ندارد، برای تسریع و تسهیل در پاسخگویی به مهارت‌های مورد نیاز، دوره‌ی مهارت آموزی ویژه طراحی و اجرا می شود.
وی افزود: محتوای دوره مهارت آموزی ویژه محتوای آموزشی و سرفصل‌های مورد نیاز و متناسب با تقاضای مشتریان مهارت آموزی است که برای شرایط فوق العاده و خارج از فرآیند معمول اجرای دوره‌های سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای ، تهیه می‌شود.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان غربی ایجاد امکان پاسخگویی چابک، سریع و منعطف به تقاضاها و نیازهای آموزش واصل شده به سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور از مخاطبین گوناگون و متعدد ، تاکید بر مربی محوری در فرآیند آموزش‌های فنی و حرفه‌ای از تدوین سرفصل و محتوای آموزشی، تمهید مقدمات، اجرای آموزش تا ارزشیابی تکوینی ، تقویت استقلال نسبی مدیران عملیاتی موسسات آموزش فنی و حرفه‌ای در حوزه‌ی برنامه‌ریزی و اجرای  آموزش‌های به روز و به هنگام متناسب با شرایط و اقتضائات محیط اقتصادی کسب و کار و فنآوری ، بهره‌مندی بیشتر و سریعتر از امکانات، مشاوره و دانش فنی شرکاء و مشتریان آموزش فنی و حرفه‌ای ، توجه بیش از پیش به آموزش‌های خارج از موسسه (مرکز) و در محل نیاز مهارت آموزی به ویژه بنگاه‌های اقتصادی خرد و کلان و ساماندهی فرآیند و نظارت پذیرنمودن مهارت آموزی ویژه ( ثبت نام- ارزشیابی تکوینی – صدور گواهی حضور در دوره و ...) را از اهداف برگزاری دوره های مهارت آموزی ویژه برشمرد.
گفتنی است این دوره آموزشی با همکاری دبیرخانه کمیته نظام پذیرش و بررسی پیشنهادات اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان برگزار شد.


برچسب ها:

تاریخ: 1398/07/28 08:03 ب.ظ | دفعات بازدید: 1205 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot