ARAZKHABAR.IR

برگزاری ۱۸۰ هزار جلسه دادرسی الکترونیکی ‌‌برای فسادزایی


برگزاری ۱۸۰ هزار جلسه دادرسی الکترونیکی ‌‌برای فسادزایی آراز خبر- رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه گفت: در سال گذشته ۱۸۰هزار جلسه دادرسی الکترونیکی با هدف از بین فساد و فسادزایی برگزار شد.
  •  

حجت‌الاسلام والمسلمین علی عبدالهی صبح امروز در دومین همایش سراسری هفته وحدت که در تالار وحدت ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: در سال گذشته 180هزار جلسه دادرسی الکترونیکی با هدف از بین فساد و فسادزایی برگزار شد.

وی افزود: در 2سال اخیر با هدف از بین بردن فساد و برداشتن کانون های فساد 450کیلومتر  مرز طول سواحل دریا آزادسازی شد.

 رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه، با اشاره به اینکه وفاق و وحدت بین شیعه و سنی در این منطقه از کشور مثال زدنی است، ابراز کرد: مردم این استان مبانی وحدت را در 8سال دفاع مقدس تجربه کردند و اکنون شیرینی آن تجربه زیبا را می چشند.

وی ادامه داد: امروز افتخار ما زندگی در زیر یک بیرق به نام توحید، رسالت، عدالت و ولایت است لذا باوجود این بیرق نباید مایوس و نامید شد چرا که دشمن هدفش نامیدی و مایوس کردن مسلمانان است و برای این هدف در گام اول به اعتقادات و قرآن مسلمانان توهین می کند.

عبدالهی عنوان کرد: در حوزه تعالی قوه قضائیه و تحقق سند تحول این قوه، 3‌محور فسادزدایی منتهی به ایجاد امنیت روانی، اعتماد سازی در بین مردم و از بین بردن نامیدی باید مورد توجه جامعه حقوقی و پیوست های حقوقی قرار گیرد‌.

وی ادامه داد: امروزه امنیت ایران مورد حسادت دشمنان خارجی و افراد خود فروخته داخلی است. همچنین امروز شاخص بلندای نظام جمهوری اسلامی امنیت بی بدیل کشور است.

تفرقه‌افکنی راهبرد دشمن در ایجاد فساد و نفوذ است

حسن عبدلیان‌پور نیز  در این همایش ، اظهارداشت: در سطح کشور  80‌هزار کارشناس عضو مرکز وکلا و مشاوره خانواده  هستند که بااتحاد در کنار هم به مردم خدمت می کنند.

رئیس مرکز وکلا و کارشناسان رسمی قوه قضائیه گفت: تفرقه‌افکنی به عنوان راهبرد اصلی دشمن در راستای فسادزایی و نفوذاست که باید از این اقدام جلوگیری شود.

وی، افزود: قرآن زنده است و زنده خواهد ماند و هیچ کسی نمی‌تواند این نور را خاموش کند.

عبدلیان پور ابراز کرد: آذربایجان غربی نماد وحدت مسلمانان و ادیان مختلف است و رنگین کمان اتحاد و انسجام است و دشمن سال هاست این وحدت را نشانه گرفته اما مردم این استان همیشه آنها را ناامید کرده‌اند.

رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوره خانواده قوه قضائیه، تاکید کرد: وکلای شیعه و سنی  آذربایجان غربی نمونه‌ای از وحدت ادیان الهی در کشور هستند لذا باید این وحدت و الگوی عملی وحدت در میان خانواده بزرگ وکلا را ارج نهاده و در راه پاسداری از این وحدت تلاش کنیم.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری همایش وحدت ادامه داد: دشمنان با ایجاد تفرقه به فکر ایجاد جدایی در کشور هستند نباید بستر را برای دشمن و اجرای نقشه هایش فراهم کنیم.

در این مراسم، رئیس کل دادگستری آذربایجان‌غربی هم در سخنانی گفت: اتحاد و یکپارچگی مردم استان یک الگو و اسوه برای تمام جهانیان است.

ناصر عتباتی اظهار داشت: سال‌هاست که مردم آذربایجان‌غربی با اتحاد و انسجام در کنار هم با مسالمت زندگی کرده‌اند و این اتحاد یک الگوی برای جهانیان است.

وی با اشاره به اینکه آذربایجان‌غربی رنگین کمان ادیان و اقوام و مذاهب است، تصریح کرد: این استان نماد اتحاد، وحدت، برادری تمام ادیان و مذاهب است.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/07/08 11:15 ق.ظ | دفعات بازدید: 2490 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot