معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن وتجارت آذربایجان غربی گفت: از طرح های زیربنایی پیش بینی شده از محل درآمدهای فعالیت های معدنی در استان آذربایجان غربی ۱۹ کیلومتر جاده دسترسی به معادن شمال استان آماده بهره برداری می باشد.

به گزارش آرازخبر، پریسا عابد پور اظهار داشت: از طرح های زیربنایی پیش بینی شده از محل درآمدهای فعالییت های معدنی در استان آذربایجان غربی ۱۹ کیلومتر جاده دسترسی به معادن شمال استان آماده بهره برداری می باشد.

وی تصریح کرد: این جاده از سه راهی ایواوغلی تا معادن منطقه دول کندی به طول ۱۹ کیلومتر اجرا و به اتمام رسیده است که با افتتاح این جاده روستا های سیه باز و دول کندی و … نیزاز جاده اسفالت برخوردار خواهند شد.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن وتجارت آذربایجان غربی در ادامه افزود : پروژه های زیر بنایی از محل درآمدهای امور معادن استان با هدف محرومیت زدایی و ایجاد زیر ساخت های مورد نیاز مناطق معدن خیز جهت توسعه این مناطق انجام می شود.

عابد پور بیان کرد: در آذربایجان غربی تا کنون حدود ۶۰ کیلومتر راه دسترسی به معادن استان با هزینه ای بالغ بر ۳۲۳ میلیارد ریال به اتمام رسیده است.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی ادامه داد: تا کنون راه های دسترسی به معادن شهرستان های پیرانشهر و تکاب به بهره برداری رسیده و راه دسترسی به معادن شهرستان مهاباد نیز در به زود قابل افتتاح خواهد شد.

وی در خصوص ادامه اجرای این پروژه ها عنوان کرد: در ادامه اجرای پروژه های ایجاد زیرساخت و زیربناهای استان پروژه های جدیدی در زمینه برق رسانی، آب رسانی، تعمیر جاده های روستای و بهسازی و آسفالت جاده های مورد استفاده معادن در استان اجرایی خواهد شد.

عابدپوردر خصوص مزایای این پروژه های اظهار کرد: روستا های اطراف معادن و روستاهایی که در مسیر اجرای این طرح ها قرار داراند نیز از این امکانات و زیر ساخت ها بهرمند خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *