مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از بهره برداری از ۲۱ باب مجتمع خدماتی و رفاهی در آذربایجان غربی خبر داد.

به گزارش آرازخبر، ارسلان شکری اظهار داشت: در حال حاضر ۲۱ باب مجتمع خدماتی و رفاهی در آذربایجان غربی مورد بهره برداری قرار دارد و تعداد مجتمع های خدماتی و رفاهی در حال ساخت در استان نیز ۲۶ مورد و همچنین مجتمع های خدماتی رفاهی در مراحل استعلام نیز ۵۰ مورد است.

وی یادآور شد: تا ابتدای سال ۹۷ تعداد ۸۷  مورد موافقت اصولی مجتمع های خدماتی – رفاهی بین راهی توسط این اداره کل صادر شده بود که از ابتدای سال ۹۷ هم تا کنون ۱۰ مجوز دیگر به تعداد کل مجوزهای صادره اضافه و مجموع کل موافقت های اصولی صادره تاکنون به ۹۷ مورد رسیده است.

شکری با اشاره به لزوم احداث مجتمع های خدماتی – رفاهی در سطح محورهای مواصلاتی استان ادامه داد: ضروری است تا رانندگان بعد دو ساعت رانندگی ۱۵ دقیقه استراحت کنند و لذا برای فراهم کردن آسایش بیشتر رانندگان و مسافرین، کاهش میزان تصادفات جاده ای متأثر  از خستگی و خواب آلودگی رانندگان، کاهش بار ترافیکی و توزیع بار ترافیک در جاده ها، تامین فضای مناسب برای اقامه نماز و گسترش فرهنگ آن مجتمع های خدماتی – رفاهی در جاده ها ساخته می شود.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی در پایان با اشاره به بستر مناسب احداث مجتمع های خدماتی – رفاهی جهت اشتغالزایی و نیز ایجاد  امنیت و آسایش در جاده ها از بخش خصوصی و خیرین برای سرمایه گذاری در این بخش دعوت به همکاری نمود.​

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *