مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: ۶۶کیلومتر راه روستایی براساس تفاهم‌نامه فی مابین اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی و سازمان منطقه آزاد ماکو بهسازی و آسفالت می‌شود.

به‌گزارش آرازخبر، ابراهیم مبارک‌قدم در نشست مشترک با مدیر‌عامل سازمان منطقه آزاد ماکو اظهار داشت:حرکت تازه‌ای در حوزه بهسازی و آسفالت راههای روستایی استان به شکل دسته‌بندی پروژه‌های مشخص برای هر شهرستان در راستای صرفه‌جویی در زمان ومنابع و نیز تسریع در تکمیل طرح‌های اجرایی آغاز شده است.

وی با بیان اینکه طبق تفاهم نامه با مدیرعامل منطقه آزاد زیرسازی راههای روستایی برعهده سازمان منطقه آزاد ماکو و آسفالت آن برعهده این اداره کل است، ادامه داد: بهسازی و آسفالت راه روستایی آداغ_ قره تپه به طول ۴۵کیلومتر و محور روستایی سه راهی شور کلاه _ شودلو به طول ۲۱کیلومتر به شکل یک بسته کاری در سال‌جاری برای شهرستان ماکو تعریف شده است.

مبارک‌قدم به روند اجرای پروژه های راهسازی در منطقه آزاد ماکو اشاره کرد و توضیح داد: پروژه تعریض و بهسازی محور پلدشت – مرگنلر  به طول ۲۳کیلومتر یکی از مهمترین تفاهم‌نامه های مشترک بوده که زیرسازی این پروژه بر عهده سازمان منطقه آزاد ماکو و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سفالت این محور را عهده دار شده‌است.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی باتاکید بر اینکه امسال مسولیت تهیه و توزیع قیر رایگان برای تمامی پروژه‌های عمرانی وزارت راه و شهرسازی در استان بر عهده این اداره کل است، اعلام کرد: آسفالت محور پلدشت_مرگنلر با توجه به اعتبار سال ۹۷ انجام خواهد شد.

این مقام مسئول بر لزوم اعلام پروژه‌های آماده آسفالت تاپایان سه ماهه اول امسال تاکید کرد و افزود: براساس جلسات مشترک، قیر رایگان برای بخش‌های آماده آسفالت پروژه‌های بزرگراه ماکو به سمت منطقه آزادبه طول۵۴کیلومتر، کمربندی ماکو به بازرگان به طول ۳۲کیلومتر، ۹کیلومتر از بزرگراه لجستیک منطقه آزاد و دو ونیم کیلومتر از محور ساری سو  درخواست می شود.

وی با بیان اینکه اولویت بندی پروژه های راهسازی و تسریع در تکمیل پروژه های نیمه تمام در راس برنامه های اجرایی اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی قرار گرفته، ادامه داد: سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات استان برای ایمن سازی تقاطع غیر همسطح کشمش تپه تخصیص یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *