مدیرکل آموزش و پرورش استان با بیان اینکه خیرین مدرسه ساز همواره در رشد و شکوفایی نظام تعلیم و تربیت کشور نقش آفرین بوده اند، گفت: بیش از ۳۰ درصد مدارس استان را خیرین مدرسه ساز احداث کرده اند.

به گزارش آرازخبر، ابراهیم محمدی در جشنواره خیرین مدرسه ساز شهرستان بوکان اظهار داشت: اقدامات بسیار ارزشمندی پس از انقلاب در حوزه آموزش و پرورش صورت گرفته است که نتیجه آن افزایش نرخ باسوادی استان از ۳۷درصد به بیش از ۹۱ درصد می باشد.

وی با بیان اینکه ۳ هزار و ۳۶۰ پروژه از ابتدای انقلاب تحویل آموزش و پرورش شده است که ۱۶هزار و ۵۰۰ کلاس درس از جمله آنها می باشد، اعلام کرد: یک هزار کلاس درس در سال ۹۷تحویل آموزش و پرورش استان شده است.

محمدی با تاکید بر اینکه بیش از ۳۰درصد مدارس استان را خیرین مدرسه ساز احداث کرده اند، یادآور شد: دولت به تنهایی توان رفع معضل کمبود فضاهای آموزشی را ندارد و نیازمند مشارکت خیرین مدرسه ساز هستیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان خاطر نشان کرد: برای رسیدن به میانگین کشوری شاخص تراکم دانش آموز در کلاس بیش از ۴هزار و ۵۰۰ کلاس جدید نیاز داریم.

وی ادامه داد: از تعداد حدود پنج هزار مدرسه استان، تعداد ۳هزار و ۲۰۰مدرسه در مناطق روستایی واقع شده است که نشان دهنده پراکندگی جمعیت استان می باشد.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان، آیدین رحمانی نیز در این مراسم اظهار داشت: سرانه فضای آموزشی در شهرستان بوکان ۳.۴۵متر مربع برای هر دانش آموز است که از میانگین استانی پایین تر است لذا نیازمند مشارکت و همت همه جانبه دولت و خیرین مدرسه ساز هستیم.

وی با بیان اینکه ۲۱پروژه آموزشی در حال ساخت در شهرستان بوکان داریم؛ افزود: با اقدامات صورت گرفته، امیداوارم طی دو سال آینده تمامی مدارس کانکسی استان برچیده شود.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان با بیان اینکه صددرصد تعهدات جشنواره خیرین مدرسه ساز استان در سال گذشته تحقق یافته است، اعلام کرد: ۲۸خرداد ماه جشنواره خیرین مدرسه ساز استان با حضور استاندار آذربایجان غربی در ارومیه برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *