ARAZKHABAR.IR

بیش از ۳۱۵ کیلوگرم انواع مواد مخدر در آذربایجان‌ غربی کشف شد


بیش از ۳۱۵ کیلوگرم انواع مواد مخدر در آذربایجان‌ غربی کشف شد آراز خبر- جانشین انتظامی آذربایجان غربی از کشف بیش از ۳۱۵ کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان خبر داد.

 سرهنگ سامان غنی زاده در این زمینه اظهار کرد: از آغاز سال جدید در آذربایجان غربی دو هزار و ۸۷ معتاد متجاهر دستگیر و بیش از ۳۱۵ کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف و ضبط شده است.

وی با اشاره به طرح نوروزی ۱۴۰۳ گفت: در این مدت ۱۱۹ نفر توزیع کننده و ۱۵ نفر قاچاقچی دستگیر و ۳۱۵ کیلو و ۱۵۵ گرم انواع مواد مخدر کشف شده است.

غنی‌زاده اظهار کرد: در اجرای طرح تعطیلات نوروزی سال ۱۴۰۳ و برخورد قاطعانه با معتادان متجاهر هنجار شکنان قانون گریزان و مخلان نظم و امنیت عمومی، طرح ارتقای امنیت اجتماعی در سطح آذربایجان‌غربی و با هماهنگی قضائی برنامه‌ریزی و با به‌کارگیری بیش از دو هزار گشت محسوس و نامحسوس در نقاط مختلف استان عملیاتی شد.

وی افزود: به دنبال اجرای این طرح از آغاز سال جدید در سطح استان دو هزار و ۸۷ نفر معتاد متجاهر دستگیر و با دستور مراجع قضائی تحویل مراکز بازپروری شدند.

جانشین فرمانده انتظامی آذربایجان‌غربی گفت: در این طرح ۱۱۲ فقره سرقت در سطح استان کشف شد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۴۵ درصد افزایش و با تلاش‌های شبانه‌روزی کارکنان انتظامی وقوع سرقت ۳۴ درصد نسبت به مشابه سال قبل کاهش داشته است.

غنی‌زاده ادامه داد: به منظور جلوگیری از تحرکات مجرمان حرفه‌ای و سابقه‌دار اقدامات بازدارنده‌ای ازجمله هماهنگی با دستگاه قضائی در خصوص عدم اعطای مرخصی و کنترل و با مراقبت‌های پیشگیرانه و پیش‌دستانه به تعداد دو هزار و ۱۰۰ مورد کنترل قرار گرفته و تعدادی از محکومان متواری نیز دستگیر و تحویل مراجع قضائی شده است.

وی با اشاره به دستگیری ۱۱۹ نفر توزیع کننده و ۱۵ نفر قاچاقچی و کشف ۳۱۵ کیلو و ۱۵۵ گرم انواع مواد مخدر در این طرح خطاب به شهروندان خاطر نشان کرد: اجرای طرح امنیت اجتماعی و جمع‌آوری معتادان متجاهر و توزیع کنندگان به صورت مستمر در استان ادامه خواهد داشت و از شهروندان انتظار داریم خادمان خود در مجموعه پلیس را در راستای ارتقای احساس امنیت در جامعه یاری کنند.


برچسب ها:

تاریخ: 1403/01/13 02:56 ق.ظ | دفعات بازدید: 2630 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot