ARAZKHABAR.IR

تامین امنیت پایدار و معیشت مردم، اولویت دولت در مناطق مرزی


تامین امنیت پایدار و معیشت مردم، اولویت دولت در مناطق مرزی استاندار آذربایجان غربی گفت: در اجرای طرح‌های توسعه تجاری مرز‌های استان، دغدغه‌های امنیتی و منافع مردم منطقه و استان باید در نظر گرفته شده و زمینه اشتغال در مرز‌ها فراهم شود.

گروه خبر:به گزارش آراز خبر،محمدصادق معتمدیان در جلسه شورای ساماندهی مبادلات مرزی استان با تاکید بر اینکه مرز‌ها محل توقف نبوده و محل عبور است، افزود: با ساماندهی پایانه‌های مرزی و برای حفظ توان ترانزیتی و روانسازی تجارت مرزی آذربایجان غربی، باید جلوی هرگونه توقف در مرز‌های استان گرفته شود.

وی با یادآوری اولویت دولت مبنی بر مدیریت واحد در مبادی استان‌های مرزی، تصریح کرد: با هماهنگی بیش از پیش دستگاه‌های متولی برای رونق در مرز‌ها و برون سپاری پروژه‌ها به بخش خصوصی، می‌توان شاهد بهره‌وری بیشتر در مرز‌های استان بود.

استاندار آذربایجان غربی تامین امنیت پایدار در مرز‌ها را نیز از اولویت‌های دولت سیزدهم اعلام کرده و افزود: در راستای استفاده بهینه از ظرفیت مرز‌ها در حوزه تجاری و مسافری، هماهنگی با کشور‌های همسایه جهت رونق تجارت بین الملل به صورت جدی دنبال می‌شود.

محمدصادق معتمدیان همچنین با اشاره به وضعیت فعالیت مرز کیله سردشت، خاطرنشان کرد: طرحی جامع برای توسعه زیرساخت‌های مرز کیله تهیه شده و پیگیر افزایش میزان تجارت بین الملل و گسترش صادرات و واردات در این مرز هستیم.

وی ساماندهی مرز کیله سردشت و استفاده از ظرفیت مرز برای بهبود معیشت مردم را ضروری دانسته و افزود: احداث پایانه مرزی کیله و توسعه راه ارتباطی سردشت - کیله به صورت جدی دنبال می‌شود و فاز یک این پروژه بلافاصله بعد از تامین اعتبار آغاز خواهد شد.

استاندار آذربایجان غربی همچنین از عزم جدی دولت برای رونق اقتصادی مرز‌های منطقه خبر داد و تاکید کرد: قفل‌های رونق تجارت بین الملل در مرز‌های استان با کار جهادی و دیپلماسی منطقه‌ای قابل بازگشایی است.

محمد صادق معتمدیان تصمیم گیری منسجم، سرعت و دقت در پیشبرد پروژه‌های توسعه در مرز‌های استان را نیز ضروری دانست و افزود: تعامل و هم افزایی دستگاه‌های متولی برای گره گشایی از مشکلات آذربایجان غربی اهمیت ویژه‌ای دارد و در این راستا از ظرفیت‌های قانونی برای رفع موانع توسعه و تسریع در پیشرفت اقدامات استفاده می‌شود.


برچسب ها:

تاریخ: 1401/04/23 05:11 ب.ظ | دفعات بازدید: 6296 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot