ARAZKHABAR.IR

تحقق 94 درصدی درآمدهای مصوب آذربایجان غربی طی 10 ماهه سال جاری


تحقق 94 درصدی درآمدهای مصوب آذربایجان غربی طی 10 ماهه سال جاری مدیر کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان غربی گفت: کل درآمد مصوب استان در سال جاری یک هزار و 415 میلیارد تومان بود که از این رقم طی 10 ماهه امسال94 درصد از درآمدهای مصوب استان با رقمی بالغ بر یک هزار و 107 میلیارد تومان تحقق یافته است.

به گزارش آرازخبر، داود غفارپور در نشست خبری با اصحاب رسانه با اعلام اینکه سامانه پنجره واحد سرمایه گذاری استان آذربایجان غربی از سال 97 در راستای ارائه هرگونه خدمت به متقاضیان سرمایه گذاری پروژه های ایجادی و توسعه ای اجرایی و عملیاتی شده است، اظهار داشت: حذف بوروکراسی اداری در روند اجرای سامانه پنجره واحد سرمایه گذاری پیگیری می شود که نیازمند همکاری تمامی دستگاه های اجرایی ذیربط می باشد.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان غربی با بیان اینکه طرح توجیه فنی و اقتصادی و اهلیت مالی متقاضی سرمایه گذاری جهت صدور مجوز بررسی می شود، ادامه داد: اخیرا سامانه دادور نیز جهت رسیدگی به شکایات حوزه کسب و کار و یا سرمایه گذاری اجرایی شده است.

وی اعلام کرد: تاکنون یک هزار و 735 مورد درخواست سرمایه گذاری در سامانه پنجره واحد سرمایه گذاری استان ثبت شده که تاکنون یک هزار و 220 مورد منجر به صدور مجوز شده و 60 مورد در حال اجرا می باشد و 91 مورد هم در حال استعلام از دستگاه های اجرایی است.

وی با بیان اینکه بسته جامع سرمایه گذاری استان شامل اولویت های سرمایه گذاری، مشوق های سرمایه گذاری ملی و استانی و قابلیت ها و توانمندی های هر شهرستان تهیه شده، یادآور شد: آذربایجان غربی در سه فصل متوالی با مساعدت همه دستگاه های اجرایی رتبه برتر بهبود فضای کسب و کار را در کشور به خود اختصاص داده است.

غفارپور تصریح کرد: در حال حاضر 34 پروژه سرمایه گذاری خارجی در استان با حجم سرمایه گذاری 485 میلیون دلار از کشورهای ترکیه، آذربایجان، چین، عراق، فرانسه و آلمان اجرا شده که بدلیل مشکلات تحریم و عدم امکان واردات سرمایه نقدی حدود 100 میلیون دلار وارد شده است.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان غربی در خصوص روند اجرای ایجاد پارک ملامین در ارومیه، یادآور شد: این پروژه صرفا در قالب تفاهم نامه بوده و تا کنون هیچ درخواستی برای صدور مجوز به اداره کل اقتصادی و دارایی آذربایجان غربی ارجاع داده نشده و جنبه اجرایی نیافته است.

وی یکی از مهم ترین سیاست ها را مولدسازی دارایی های دولت در سطح کشور عنوان کرد و ابراز داشت: در این راستا کمیته مولدسازی در آذربایجان غربی جهت شناسایی املاک مازاد دستگاه های اجرایی تشکیل شده و تا کنون حدود 18 هزار و 702 مورد املاک و اراضی مازاد در سطح استان شناسایی شده که از این تعداد 7 هزار و 580 فقره دارای سند دفترچه و 4 هزار و 938 فقره دارای سند تگ برگی و مابقی فاقد سند مالکیت می‌باشند که عمدتا در اختیار جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و آموزش و پرورش است.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان غربی با اشاره به میزان مطالبات و بدهی دستگاه های اجرایی، اعلام کرد: میزان کل مطالبات و بدهی دستگاه های اجرایی به ترتیب 7 هزار و 900 میلیارد تومان و 7 هزار و 500 میلیارد تومان می باشد.

وی با بیان اینکه 97 درصد اعتبارات اسناد خزانه سال گذشته استان آذربایجان غربی جذب شده، افزود: سهمیه استان از محل صدور اوراق مشارکت اسناد خزانه در سال جاری 525 میلیارد تومان بوده است که تاکنون 100 میلیارد تومان آن جذب شده و تا پایان تیرماه سال آینده فرصت برای جذب این اسناد مالی وجود دارد.

غفارپور با اشاره به درآمدهای مصوب استان، اعلام کرد: کل درآمد مصوب استان در سال جاری یک هزار و 415 میلیارد تومان بود که از این رقم طی 10 ماهه امسال94 درصد از درآمدهای مصوب استان با رقمی بالغ بر یک هزار و 107 میلیارد تومان تحقق یافته است.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان غربی سهم درآمدهای مالیاتی را از درآمدهای مصوب استان یک هزار و 180 میلیارد تومان اعلام کرد و ادامه داد: طی 10 ماهه سال جاری 95 درصد از درآمدهای مالیاتی استان با رقم 941 میلیارد تومان تحقق یافته که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 44 رشد دارد.تاریخ: 1398/11/21 02:19 ب.ظ | دفعات بازدید: 585 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot