ARAZKHABAR.IR

تخصیص 142 میلیارد ریال اعتبار برای بهینه سازی سیستم گرمایشی مدارس آذربایجان غربی


تخصیص 142 میلیارد ریال اعتبار برای بهینه سازی سیستم گرمایشی مدارس آذربایجان غربی آراز خبر- مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان غربی گفت: ۱۴۲ میلیارد ریال اعتبار برای بهینه سازی سیستم گرمایشی مدارس استان در قالب طرح شهید علی عرب با همکاری گروه‌های جهادی ابلاغ شده که این طرح امسال در استان اجرا می شود.

قهرمان رحمانی افزود: در قالب این طرح ۸۰ کلاس درس توسط «قرارگاه جهادی عدالت تربیتی و نصیب آموزشی برابر» و ۳۴ کلاس درس توسط «بنیاد احسان» استانداردسازی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه افزایش سرانه آموزشی در آذربایجان غربی مورد توجه دولت است، اظهار کرد: میزان سرانه در این استان قابل مقایسه با سایر مناطق کشور نیست و در استاندارد سازی هم نیازمند توجه ویژه به مناطق محروم هستیم.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان غربی ادامه داد: سال گذشته با حمایت های مقام عالی استان، یک‌هزار میلیارد ریال اعتبار برای بخش مدرسه سازی استان مصوب شد که ۹۰ درصد آن تخصیص یافت و ۱۰۰ درصد اعتبارات تخصیصی جذب شد که یک اقدام بی نظیر در تاریخ مدرسه سازی استان به شمار می رود.

وی اضافه کرد: ۱۰۰ مدرسه و ۴۵۰ کلاس درس با این اعتبارات احداث و در اختیار ۱۳ هزار نفر دانش آموز قرار خواهد گرفت که بیش از ۶۰ درصد این فضاها در هفته دولت و ابتدای مهرماه افتتاح شد.

رحمانی با اشاره به افزایش سرانه فضای آموزشی استان از ۴.۰۵ متر مربع در ابتدای دولت سیزدهم به ۴.۲۵ متر مربع گفت: تا هفته دولت امسال ۳۵ هزار متر مربع فضا تحویل آموزش و پرورش آذربایجان غربی شد که با این رقم رتبه پنجم کشوری را در ساخت فضای آموزشی کسب کردیم.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان غربی افزود: استاندارد کشوری فضای آموزشی ۵.۲۲ متر مربع به ازای هر فرد است که امید است در دهه فجر به این استاندارد برسیم.

وی اضافه کرد: ۳۶۵ مدرسه با یک هزار و ۷۳۳ کلاس درس در نقاط مختلف استان احداث می شود که با ابلاغ اعتبارات جدید می توان شاهد بهره برداری سریع تر این مدارس بود.

رحمانی با اشاره به کمبود فضا در شهرستان ارومیه اظهار کرد: ناحیه یک و ۲ ارومیه شاهد کمبود فضای آموزشی هستند که با پیگیری ها و تاکید استاندار آذربایجان غربی مقرر شده تا در کوی بادکی ارومیه با اختصاص ۱۸ هزار متر مربع زمین یک مدرسه ۲۴ کلاسه برای رفع مشکل این منطقه احداث شود.

وی اظهار کرد: به غیر از این طرح ها در ارومیه پروژه های دیگری در مناطق خاقانی و حکیم نظامی تعریف شده تا بتوان مشکل کمبود فضا در این مناطق را هم جبران کرد.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/10/25 12:01 ب.ظ | دفعات بازدید: 2834 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot