ARAZKHABAR.IR

تدفین متوفیان کرونا بر اساس پروتکل های بهداشتی و فتوای مقام معظم رهبری انجام می پذیرد


تدفین متوفیان کرونا بر اساس پروتکل های بهداشتی و فتوای مقام معظم رهبری انجام می پذیرد استاندار آذربایجان غربی گفت: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده تدفین متوفیان کرونا بر اساس پروتکل های بهداشتی و فتوای مقام معظم رهبری انجام می پذیرد.

به گزارش آرازخبر، محمدمهدی شهریاری در پانزدهمین جلسه ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا با قدردانی از تلاش مردم و سازمانهای مردم در همراهی با کادر درمانی و مسئولین اظهارداشت: این ایثار و همدلی شکل گرفته جای قدردانی دارد و به نوبه خودم از این همراهی صادقانه قدردانی می کنم.

وی با اشاره به آغاز رزمایش دفاع بیولوژیک سپاه از امروز در سراسر استان به فرمانداران و مدیران دستور داد تا نهایت همکاری و همراهی را با این رزمایش که نقش مهمی در قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا خواهد داشت به عمل آورند.

شهریاری در خصوص تدفین متوفیان کرونا نیز گفت: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده تدفین متوفیان کرونا بر اساس پروتکل های بهداشتی و فتوای مقام معظم رهبری انجام می پذیرد.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره وضعیت مطلوب اقلام بهداشتی در استان، به متولیان امر دستور داد تا این اقلام در روستاها و کارخانجات نیز توزیع شود.

ویی با اشاره به بی توجهی برخی از افراد در روزهای گذشته به عدم اجرای ترددهای غیرضروری بویژه حضور در مراکز تفریحی و تجمعی تصریح کرد: فرمانداران موظف هستند تا نسبت به نظارت بر ممنوعیت تجمع مردم در مراکز تفریحی اهتمام جدی داشته باشند و هرگونه کوتاهی در این زمینه تخلف محسوب می شود.

شهریاری با اشاره به اینکه ۸۰ درصد جمعیت استان تحت پوشش بسیج ملی غربالگری کرونا قرار گرفته است، افزود: در این خصوص استان در رتبه نخست کشوری قرار دارد.

وی با بیان اینکه برای ثمربخشی بیشتر طرح غربالگری کرونا می بایست از طریق داده های مخابراتی مکان هایی که افراد مبتلا تردد داشته اند شناسایی و ایزوله شوند گفت: این طرح می تواند از استان شروع و به عنوان الگو در کشور مطرح گردد تا زنجیره انتقال ویروس به طور کامل قطع شود.

شهریاری به فعالیت ادارات تا ۱۵ فروردین نیز اشاره کرد و گفت: به غیر از مشاغل ضروری که این افراد هم می بایست بصورت شیفتی در محل کار حاضر شوند مابقی ادارات و دستگاه های اجرایی از ۵ تا ۱۰ درصد نیرو ها بصورت گردشی استفاده کنند و نیروهائی که ضرورتی برای حضورشان نیست در محل کار حاضر نشوند.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه سرکنسول ایران در گوانگجوی چین ۲۰۰ هزار ماسک به استان اهدا نمود، گفت: این محموله روز گذشته به دانشگاه علوم پزشکی استان تحویل شد.

 


برچسب ها: استاندار کرونا

تاریخ: 1399/01/06 09:18 ق.ظ | دفعات بازدید: 4022 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot