ARAZKHABAR.IR

تشکیل ۱۷۸ پرونده فساد توسط سازمان بازرسی آذربایجان‌غربی


تشکیل ۱۷۸ پرونده فساد توسط سازمان بازرسی آذربایجان‌غربی آراز خبر- بازرس کل قضایی آذربایجان‌غربی با اشاره به فعالیت سامانه گویای ۱۳۶ جهت اعلام شکایات و تخلفات، افزود: از زمان طراحی سامانه مذکور تاکنون ۱۹۰۷ مورد شکایت و گزارش مردمی در این سامانه ثبت شده است.

روح الله محبوبی ظهر پنجشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه رویکرد سازمان تغییر بازرسی ها از روش سنتی به سمت مدرن است، گفت: از بین شکایات ثبت شده در سامانه ۱۳۶، ۵۹۷ گزارش مربوط به عملکرد دستگاهها، ۱۳۱۰ مورد گزارش فساد بوده که در این راستا ۱۷۸ پرونده فساد نیز تشکیل شده است.

وی ادامه داد: شهرداری ها، آموزش و پرورش، جهاد کشاورزی و فرمانداری ها بیشترین فراوانی شکایت مردمی را داشتند.

محبوبی اجرایی نشدن برخی قوانین، محدودیت اختیارات مدیران استانی را از چالشهای موجود در حوزه بازرسی دانست.

بازرس کل قضایی استان، اظهار کرد: مقرر شده است از بین ۲۱۰ موضوع شناسایی شده به عنوان چالشها و بسترهای فساد، ۲۷ مورد جهت بررسی استانی ابلاغ شده است که بررسی الگوی کشت، کانون‌های گرد و غبار نمونه‌ای از این موارد است.

وی اظهار کرد: پیگیری اتمام پروژه‌های نیمه تمام بخصوص در مناطق محروم و بازرسی از واحدهای تولیدی و معادن استان با توجه به وجود دو معدن طلا در استان به جد در دستور کار قرار دارد.

محبوبی اظهار کرد: برخی پروژه ها از جمله پروژه اصلاح نژاد دامی و مرغ بومی به خاطر مدیریت ضعیف در حال از بین رفتن است که در این موارد سازمان بازرسی استان ورود کرده است.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/07/20 01:51 ب.ظ | دفعات بازدید: 2993 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot