ARAZKHABAR.IR

تصادفات جعلی در صدر مراجعه کنندگان به پزشکی قانونی استان


 تصادفات جعلی در صدر مراجعه کنندگان به پزشکی قانونی استان آرازخبر- مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌غربی گفت: طی ۲ماهه گذشته تعداد ۱۱هزار و ۶۸۰ نفر به دلیل تصادفات جعلی به پزشکی قانونی استان مراجعه کرده اند که از این تعداد ۷هزار و ۷۳۱ نفر مرد و ۳هزار و ۹۴۱ نفر خانم بودند.

موسی ادیب فر، امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات اداره کل برگزار شد، افزود: جهت تجهیز و توسعه مراکز پزشکی قانونی استان، در سالجاری بودجه عمرانی پزشکی قانونی استان بیش از ۲برابر شده و به میزان ۳میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان رسید.

وی اظهار کرد: در ۲سال اخیر ۱۵۰۰نمونه ژنتیک متهمان و مجرمان سابقه دار استان جمع آوری شده و در بانک زنتیک کشور نگهداری می شود و در سال های اخیر بااتمام نمونه گیری از این افراد از گروه های کاری پر ریسک همچون خبرنگاران، کادر پروازی  نیز نمونه ژنتیک جمع اوری خواهد شد.

این مسئول با اشاره به اینکه در حال حاضر بجز پلدشت و چایپاره در تمامی شهرستان های استان مرکز پزشکی قانونی داریم، تصریح کرد: در تلاش هستیم طبق برنامه ریزی در آینده در تمامی شهرستان مرکز پزشکی قانونی را راه اندازی کنیم.

مدیر کل پزشکی قانونی آذربایجان غربی با تاکید به اینکه در۲ماهه سال جاری تعداد ۱۱هزار و ۶۸۰نفر در مراکز پزشکی قانونی استان معاینه‌ شدند، خاطر نشان کرد: در سال گذشته میزان معاینات پزشکی قانونی استان ۱۱هزار و ۵۴۹ نفر بود که امسال شاهد افزایش ۱.۱ درصدی هستیم.

وی با اشاره به اینکه در ۲ماهه سال جاری تعداد ۲۳۶۲نفر به دلیل تصادفات جرحی به مراکز پزشکی قانونی استان مراجعه کردند، خاطر نشان کرد: همچنین در این مدت ۴۷۷۲ نفر بدلیل نزاع به مراکز پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که نسبت به مدت زمان سال گذشته خود ۱.۸ درصد افزایش یافته است.

وی یاد آور شد: همچنین در این مدت ۲۰۳ نفر مراجعه کننده جرحی ناشی از حوادث کار به مراکز پزشکی قانونی استان داشتیم که ۱۹۹ نفر مرد و ۴ نفر زن بودند که نسبت به مدت زمان سال گذشته خود ۱۲.۵ درصد کاهش داشته است.

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌غربی در خصوص آمار مجوز های صادرشده سقط جنین نیز یاد آور شد: در سال جاری ۵۲ مورد مجوز سقط جنین صادر شده که نسبت به مدت زمان سال گذشته خود که ۴۳ مورد بوده ۲۰درصد افزایش دارد. 

ادیب فر با اشاره به اینکه تعداد پرونده های فوتی تشکیل شده در ۲ماهه سال جاری در مراکز پزشکی قانونی استان ۳۷۴ مورد بوده، خاطر نشان کرد: از این تعداد پرونده در حدود ۹۹پرونده مربوط به حوادث ناشی از تصادف، ۷مورد حوادث ناشی از کار و ۵۶مورد نیز مرگ های طبیعی بوده است. 


برچسب ها:

تاریخ: 1403/04/06 12:02 ب.ظ | دفعات بازدید: 1868 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot