ARAZKHABAR.IR

تلاش دشمنان نظام در راستای برهم زدن آرامش وامنیت زندانها


تلاش دشمنان نظام در راستای برهم زدن آرامش وامنیت زندانها رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: معاندان ودشمنان نظام تلاش دارند با سوء استفاده از احساسات زندانیان آرامش وامنیت زندانها را به هم بزنند که البته مانند همیشه خوار وذلیل و زبون خواهند شد.

به گزارش آرازخبر، علی اکبر گروسی در جلسه بررسی وضعیت امنیتی زندانهای استان با تبریک اعیاد شعبانیه و آرزوی سلامتی برای همه مردم کشور بیان داشت برای شکست ویروس کرونا باید همه دستگاههای اداری کشور ومردم در کنار هم باشند تا از این بحران گذر کنیم چنانکه ملت بزرگ ایران از بحرانها ودشواریهای زیادی با همدلی واتحاد عبور کرده اند.
گروسی سپس با ورود به بحث امنیت زندانها گقت:در راستای عمل به بخشنامه ها ودستورالعمل های ریاست معظم قوه قضائیه با مرخصی ۴ هزار نفر زندانی در استان موافقت شده است ودر ایام عید موجبات خوشحالی وشادی خانواده های محترم زندانیان فراهم شده است،مع الوصف معاندان ودشمنان نظام تلاش دارند با سوء استفاده از احساسات زندانیان آرامش وامنیت زندانها را به هم بزنند که البته مانند همیشه خوار وذلیل و زبون خواهند شد.
این مقام قضایی افزود: مردم ما باید هوشیار باشند وفریب اخبار جعلی ودروغ دشمن را نخورند وبدانند که مانند همیشه مسئولین دستگاه قضایی کشور با تمام امکانات زندانها را اداره می کنند وتمام مایحتاج زندانیان را تامین می کنند وامکانات معیشتی وبهداشتی به صورت کامل در زندانها موجود بوده ودر اختیار زندانیان می باشد.
رئیس کل د ادگستری استان در ادامه از تلاشهای پرسنل ومسئولین زندانهای استان به لحاظ اقدامات موثرایشان در تامین امنیت بهداشتی وروانی زندانهای استان تقدیر نمود بیان داشت: به دشمن اجازه نخواهیم داد که با احساسات مردم ما بازی بکند وقوه قضائیه بر این اعتقاد است که زندانی یک فرد از افراد اجتماع است که به دلیل ناملایمات زندگی وچرخ روزگار در زندان محبوس شده است که نیاز به کمک واصلاح وبازپروری دارد واز تمام حقوق انسانی برخوردار است وهیچ کس حق ندارد فرد محبوس را از حقوق حقه اش محروم نماید چرا که این امر از آموزه های دین مبین اسلام است.
گروسی در پایان سخنان خود از حاضرین در جلسه ومسولین زندانهای استان خواست تا مصوبات جلسه را که در راستای تامین امنیت بیشتر زندانهای استان ومرتفع شدن برخی مشکلات می باشد اجرایی وعملیاتی نمایند وگزارش اقدامات را در جلسات آتی منعکس نمایند.
در این جلسه که با رعایت نکات بهداشتی وایمنی برگزار می شد حبیبی دادستان عمومی وانقلاب مرکز استان هم ضمن تاکید به برقراری امنیت روانی وبهداشتی در زندانهای استان،وضعیت فعلی زندانهای استان را مطلوب ومطابق استانداردهای لازم ارزیابی نمود وبیان داشت که اعطای مرخصی به زندانیان وفق بخشنامه ریاست محترم قوه قضائیه بوده وتا کنون هیچ فرد زندانی نبوده که شرایط اعلامی در بخشنامه شامل حال او بشود ولکن او نتواند از مرخص استفاده کند وهمه زندانیان دارای شرایط، از این الطاف قانونی بهره مند شده اند.
شایان ذکر است در این جلسه مدیر کل زندانهای استان گزارش مفصلی از وضعیت زندانهای استان ارائه وسایر اعضای جلسه هم به نوبه خود به بیان نظرات وراهکارهای خود پرداختند که حاصل آن مصوباتی بود که به امضای حاضرین رسید.تاریخ: 1399/01/11 03:44 ب.ظ | دفعات بازدید: 2348 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot