ARAZKHABAR.IR

تمدید بیمه محصولات کشاورزی در آذربایجان غربی


تمدید بیمه محصولات کشاورزی در آذربایجان غربی رییس اداره مدیریت بحران و کاهش مخاطرات طبیعی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: مهلت عملیات بیمه گری محصولات زراعی و باغی استان برای بهره‌مندی بیشتر کشاورزان تا 15 اسفندماه سال جاری و تنها برای محصول سیب و انگور تا پایان اسفند ماه تمدید شد.

به گزارش آرازخبر، پرویز امجد اظهارداشت: کشاورزان و بهره‌برداران قبل از اتمام این مهلت با مراجعه به کارگزاران مربوطه نسبت به بیمه محصولات زراعی و باغی خود اقدام کنند.

وی ادامه داد: پیش از این،30بهمن ماه 1398 آخرین فرصت برای بیمه محصولات کشاورزی بود که بنابه پیشنهاد صندوق بیمه محصولات کشاورزی، این فرصت هفت روز دیگر تمدید شد تا کشاورزان بتوانند با انگیزه و فرصت بیشتری نسبت به بیمه محصولات کشاورزی اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: خطرپذیری فعالیت در بخش کشاورزی به علت وابستگی زیاد آن به شرایط جوی، همواره مقوله پوشش بیمه محصولات کشاورزی در منطقه را با اهمیت کرده است.

رییس اداره بحران و کاهش مخاطرات طبیعی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی بیان کرد: علی رغم تمدید مهلت بیمه گذاری روند بیمه گذاری همچنان مطلوب نمی باشد و تاکنون 104 هزار و 533 هکتار از اراضی زراعی و 23 هزار و 223 هکتار از اراضی باغی استان تحت پوشش بیمه محصولات کشاورزی قرار گرفته است که در محصولات زراعی با کاهش 30 درصدی و در محصولات باغی با کاهش ده درصدی نسبت به سال گذشته مواجه هستیم .

وی اضافه کرد: صندوق بیمه کشاورزی با هدف حمایت از کشاورزان تاسیس شده و محصولات کشاورزی را در برابر هر گونه خطری از جمله سیل، تگرگ، یخبندان، سرمازدگی و خشکسالی به 2 صورت عمومی و انفرادی بیمه می‌کند.


برچسب ها: بیمه کشاورزی

تاریخ: 1398/12/12 10:34 ق.ظ | دفعات بازدید: 3526 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot