ARAZKHABAR.IR

تمرچین از دو روز دیگر میزبان زوار اربعین است


تمرچین از دو روز دیگر میزبان زوار اربعین است سخنگوی ستاد اربعین آذربایجان‌غربی گفت: گذرگاه تمرچین، از روز دوشنبه ۱۴ شهریور میزبان زوار اربعین حسینی برای عزیمت به عتبات عالیات است.

گروه خبر:به گزارش آراز خبر،علی رزازی، سخنگوی ستاد اربعین آذربایجان‌غربی با بیان اینکه زیرساخت‌های اعزام زائران اربعین از مرز تمرچین فراهم است، اظهار کرد: تمامی زیرساخت‌ها اعم از پارکینگ رایگان، مواکب، حمل و نقل و مسایل بهداشتی آماده هستند تا از بدو ورود به پیرانشهر تا محل پایانه تمرچین و اعزام به سمت عتبات عالیات در خدمت زوار باشند.

به گفته سخنگوی ستاد اربعین آذربایجان‌غربی، گذرگاه تمرچین، از روز دوشنبه ۱۴ شهریور میزبان زائران اربعین به عتبات عالیات است.

وی زمان خروج زوار از پایانه تمرچین را هر روز ساعت ۷:۳۰ تا ۱۸ به وقت ایران اعلام کرد و افزود: زمان بازگشت زوار از این مرز نیز ۲۴ ساعته خواهد بود.

سخنگوی ستاد اربعین آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه مواکب مردمی در طول مسیر از پیرانشهر تا الحسینیه بغداد پذیرای زوار شهدای دشت کربلا هستند، اضافه کرد: تمرچین، حاج عمران، اربیل- کرکوک و بغداد مسیر رفت و الحسینیه بغداد به سمت حاج عمران و تمرچین مسیر بازگشت زوار خواهد بود.

وی در رابطه با مزیت‌های مسیر تمرچین برای زوار، گفت: مسیر تمرچین به سمت بغداد از مزیت‌هایی همچون کوتاه شدن و سهل الوصول بودن مسیر، هزینه حداقلی حمل و نقل، آب و هوای معتدل و مسیر امن بهره می‌برد.

رزازی ادامه داد: امسال تمرچین تنها نقطه صفر مرزی برای تردد زائران اربعین حسینی کشورمان نیست بلکه نقطه تحکیم وحدت و برادری شیعه، سنی و اقلیت‌های دینی است.


برچسب ها:

تاریخ: 1401/06/12 09:33 ب.ظ | دفعات بازدید: 8621 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot