ARAZKHABAR.IR

تمهیدات برای تسهیل مشارکت مردم آذربایجان غربی درانتخابات فراهم شد


تمهیدات برای تسهیل مشارکت مردم آذربایجان غربی درانتخابات فراهم شد آراز خبر -رییس ستاد انتخابات آذربایجان غربی گفت: تدابیر و تمهیدات لازم برای تسهیل مشارکت مردم استان در انتخابات ریاست جمهوری فراهم شود.

 رضا ابراهیمی عصر چهارشنبه در دومین جلسه ستاد انتخابات آذربایجان غربی افزود: فرمانداران و تمامی دست اندرکاران انتخابات تسهیلات لازم را جهت مشارکت اقشار مختلف در انتخابات پیش رو بکار گرفته و شرایطی فراهم شود که همه در انتخابات شرکت کنند.

وی ادامه داد: انتخابات دوره قبل در زمستان بود و مناطق روستایی به راحتی می‌توانستند سر صندوق‌های رأی حاضر شده رأی بدهند اما با توجه به اینکه این دوره مصادف با فصل کار است ضروری است صندوق‌های رأی یا اول صبح و یا بعد از ساعت چهار در روستاها مستقر شده و حتی ۲ بار صندوق‌های رأی را به روستاها اعزام کنند.

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان غربی با تاکید بر ایجاد تسهیلات جهت حضور مردم مناطق عشایرنشین در انتخابات گفت: از همین حالا بررسی‌های لازم جهت اعزام صندوق‌های سیار به این مناطق صورت گرفته و همچنین آنتن این مناطق با حساسیت ویژه نیز مورد بررسی قرار گیرد تا در زمان انتخابات مردم این مناطق بدون هیچ مشکلی در انتخابات شرکت کنند.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار آذربایجان غربی افزود: ایجاد تمهیدات لازم برای مردم این مناطق جهت حضور در انتخابات از جمله عوامل افزایش مشارکت در انتخابات است که باید با جدیت دنبال شود.

وی تاکید کرد: محل استقرار شعبات اخذ رأی در شهرها و روستاها مورد توجه قرار گرفته و امکانات لازم اعم از برق و تلفن و تجهیزات دیگر فراهم شود و فرمانداران اکیپی را جهت بازرسی از وضعیت این مناطق اعزام و تجهیزات لازم را به موقع فراهم کنند.

ابراهیمی ادامه داد: برای تهیه امکانات خودرویی و سایر امکانات برای برگزاری انتخابات از ظرفیت و امکانات تمام دستگاه‌های اجرایی، شهرداری و دهیاری‌ها استفاده شود.

وی با اشاره به افزایش مشارکت در انتخابات گفت: فرمانداری‌ها اقدامات صورت گرفته در ۳۲ ماه را آماده کرده و با حضور در صداو سیما به بیان آنها بپردازند.


برچسب ها:

تاریخ: 1403/03/16 06:33 ب.ظ | دفعات بازدید: 2185 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot