ARAZKHABAR.IR

تهدید کره جنوبی برای آزادسازی پول‌ها راهبرد ‌درستی بود


تهدید کره جنوبی برای آزادسازی پول‌ها راهبرد ‌درستی بود آراز خبر-رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره آزادسازی پول‌های بلوکه شده ایران گفت: اقدام دولت در تهدید کره جنوبی برای آزادسازی پول‌های بلوکه کشور یک راهبرد درست بود.

به گزارش آراز خبر، وحید جلال‌زاده شامگاه گذشته در برنامه تلویزیونی صف اول شبکه خبر، با اشاره به دیپلماسی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران در مسئله فلسطین، اظهار داشت: موفقیت شگفت‌انگیز و تاریخی رزمندگان فلسطین در عملیات طوفان الاقصی، موجب شد تا مسیر انتفاضه تغییر کند و امروز سرعت افول رژیم صهونیستی شدت گرفته است.

هرگز به قبل از 15 مهرماه باز نخواهد گشت

وی افزود: دوره حیات رژیم صهیونیستی به 2 بازه زمانی تقسیم می‌شود، یکی قبل از عملیات طوفان الاقصی و دیگری پس از آن. رژیم غاصب صهیونیستی هرگز به قبل از 15 مهرماه باز نخواهد گشت و ملت فلسطین معادله و سرنوشت خود را تعیین می‌کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، در بخشی از اظهارات خود، با اشاره به اقدامات مجلس در خصوص قضیه فلسطین و تحولات جدید در این منطقه، گفت: از همان ابتدای آغاز عملیات طوفان الاقصی پیگیر وضعیت هستیم و با برگزاری جلسات و نشست‌های مختلف با نمایندگان گروه‌های جهادی مقاومت فلسطین و لبنان در حال رصد اوضاع هستیم.

نیروهای مقاومت فلسطین ضربات سنگینی‌ به اسرائیل وارد کرد

وی ادامه داد: بررسی ریشه‌های عملیات طوفان الاقصی امری است که باید انجام پذیرد و این موضوع مورد تاکید گروه‌های فلسطینی نیز است. امروز شاهدیم که رسانه‌های غربی و معاند به دنبال وارونه جلوه دادن موضوع و نمایش تنها یک بعد ماجرا هستند که شامل ورود و تعدی فلسطین به سرزمین‌های اشغالی است، در حالی که چندین سال ظلم، کشتار بی رحمانه مردم و تحریم‌های مردم فلسطین توسط حامیان رژیم صهیونیستی را بیان نمی‌کنند و این همان دلیل اصلی در موضوع جنگ امروز است.

جلال‌زاده بیان داشت: نیروهای مقاومت فلسطین تنها با ورود به شهرک‌های غصب شده توانستند تلفات و ضربات سنگین وغیرقابل جبرانی را به رژیم صهیونیستی وارد سازند و این در حالی است که اسرائیلی‌ها با تمام وقاحب و وحشی‌گری به دنبال کشتار مردم به ویژه زنان و کودکان با حملات موشکی و هوایی هستند. اگر نیروی مقاومت فلسطین دارای تجهیزات و امکانات بود امروز شاهد تحقق نابودی رژیم اشغالگر صهیونیستی بودیم.

رژیم صهیونیستی با عملیات طوفان‌الاقصی گوشه‌گیر شد‌

وی خاطرنشان کرد: آمریکا به عنوان حامی اصلی رژیم صهیونیستی با عملیات طوفان الاقصی گوشه‌گیر شده و اعتماد خود به رژیم را از دست داده است. امروز شاهدیم که دیگر کسی به دنبال عادی‌سازی روابط با رژیم اشغالگر نیست و اقدام رزمندگان فلسطینی موجب این اتفاقات شده است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه رئیس مجلس در روزهای گذشته با برخی روسای مجالس کشورهای اسلامی دیدار داشت و تصمیمی بر برگزاری نشست مجازی با حضور روسا و معاونین مجالس اسلامی داریم، گفت: بنده هم با تعدادی از همتایان خودم در کشورهای اسلامی و اروپایی تماس گرفتم و زوایا را بیان کردم و احتمالا روزهای آتی ایران میزبان سفرای کشورهای اسلامی خواهد بود و همه این اقدام ها برای برقراری ارتباط با حامیان جبهه مقاومت و دوستان مقاومت است.

موضع‌گیری کشورهای اسلامی به نفع جبهه مقاومت باشد

وی اذعان داشت: وزرات خارجه از همان ساعات اولیه طوفان الاقصی تماس‌هایی که با وزراتخانه‌های کشورهای همسایه و دیگر کشورها داشت و به کشورهای لبنان، سوریه، عراق، قطر نیز مسافرت کرد و رئیس جمهور نیز با مسئولین منطقه تماس گرفتند و روزهای آتی سازمان همکاری اسلامی در جده تشکیل جلسه خواهد داد و وزیر خارجه کشورمان در آن شرکت خواهد کرد و امیدواریم موضع‌گیری کشورهای اسلامی، عالمانه و به نفع جبهه مقاومت باشد.

جلال‌زاده، با اشاره به نقض حقوق بشر توسط رژیم صهیونیستی در طول سالیان متمادی، تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران با فعال‌سازی کمیته حقوق بشر، به سازمان‌های بین‌المللی و حقوق بشری پیام ارسال کرده تا اقدامات رژیم صهیونیستی را محکوم کنند. البته امیدی به این کشورها و سازمان‌ها نداریم چراکه همیشه دارای موضع دوگانه و جانبدارانه داشته‌اند و امروز هم می‌بینیم که برخی به دنبال مظلوم‌نمایی کشته‌های رژیم اشغالگر صهیونیستی و چشم بستن بر شهدای مظلوم کودک و زنان فلسطینی هستند.

عملیات عظیم طوفان الاقصی ‌کار خود کرد

وی ادامه داد: حضور پرشور مردم آگاه و آزادی‌خواه در کشورهای آفریقایی و آمریکایی که در حمایت از مردم فلسطین به میدان آمده‌اند، نشان داد که صدای مظلومیت این مردم به گوش جهانیان رسیده و عملیات عظیم طوفان الاقصی توانسته کار خود بکند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، ابراز داشت: تلاش برخی کشورهای عربی و اسلامی برای برقراری و عاد‌ی‌سازی روابط با رژیم صهونیستی موجب شد تا چهره آن‌ها برای همگان آشکار شود. این عادی‌سازی و تلاش برای ارتباط‌گیری با عملیات اخیر مقاومت نقش بر آب شد و امروز شاهدیم که نقش جمهوری اسلامی ایران در ارتباط گیری با دولت‌های اسلامی به نتیجه رسیده و محوریت مقاومت نیز در اختیار ایران اسلامی است.

نقش دولت سیزدهم در تقویت ارتباطات بین‌المللی

وی با اشاره به نقش دولت سیزدهم در تقویت ارتباطات بین‌المللی، عنوان کرد: دولت سیزدهم زمانی دولت را به دست گرفت که روابط ما با بسیاری از کشورهای اسلامی نامتوازن بود و در روزهای نخست خود سیاست برقراری روابط حسنه با کشورهای همسایه را به مجلس اعلام کرد و ما هم از این مواضع حمایت کردیم و تاکنون نیز این حمایت ها ادامه دارد و 90 درصد سفرهای رئیس جمهور نیز به کشورهای همسایه و اسلامی بود.

جلال‌زاده گفت: برخی در داخل کشور وابسته به غرب هستند و همواره در تلاش برای ناچیز جلوه دادن تلاش‌های بین‌المللی ایران با جهان هستند و می‌خواهند تمام این ارتباطات را به کشورهای اسلامی و همسایه تقلیل دهند، اما در سفرهای مختلف و به ویژه در سازمان ملل مشاهده کردیم که نقش‌آفرینی کشور در سازمان‌های مختلف و مهم نظیر بریکس و شانگهای تا چه اندازه توانسته جایگاه سیاست خارجی را ارتقا دهد و اثرگذاری تحریم‌ها را به حداقل تقلیل دهد.

نظم نوین جهانی تنها با تکیه بر توانمندی جبهه مقاومت خواهد بود

وی اظهار داشت: تمام تلاش‌های بین‌المللی در حالی رخ داده که نه برجامی بود و نه وابستگی، نقش تعاملات بین‌المللی میان دولت سیزدهم و مجامع بین‌المللی در این خصوص نمایش داده شده است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به بیانات رهبر انقلاب اسلامی در دیدار با دانشجویان که فرمودند «ما شاهد یک نظم نوین جهانی هسیتم  و یکی از استوانه‌های این نظم تقویت جبهه مقاومت است و سال‌هاست ابتکار عمل را در نظم هندسه نظم نوین جهانی جبهه مقاومت و جمهوری اسلامی توانسته‌اند به دست بگیرند و حتما بعد از طوفان‌الاقصی، اتفاقات جدیدی خواهد افتاد»، ابراز داشت: ایران اسلامی به عنوان محوریت مقاومت اسلامی نقش اصلی در این میدان دارد و نظم نوین جهانی تنها با تکیه بر توانمندی جبهه مقاومت خواهد بود.

تهدید کره جنوبی برای آزادسازی پول‌های بلوکه ‌درست بود

وی در بخش دیگری از سخنان خود، در خصوص آزادسازی پول‌های بلوکه شده ایران، تصریح کرد: در این خصوص متاسفانه شاهد بودیم که عده‌ای سوء تبلیغ کردند و برخی‌ها خیال می‌کردند آمریکا پول خودش را داده، در حالی که پول‌های بلوکه شده ایران بود و اقدام دولت در تهدید کره جنوبی برای آزادسازی پول‌های بلوکه کشور یک راهبرد درست بود و عده‌ای نیز در این اتفاقات فلسطین شایعه کردند که آمریکا بازهم پول‌ها را در قطر بلوکه کرده که هم از سوی ایران، هم قطر و هم دولت آمریکا این شایعه رد شد.

جلال‌زاده، با اشاره به مساله جنگ روانی و روایت‌ها و نقش رسانه‌ها در جهان کنونی، گفت: برخی ممالک با وجود آگاهی به اصل موضوع، همچنان بر موضع خود اصرار دارند و این بیانگر خوی استکبارگری آن‌ها است که باید به این موضوع توجه ویژه شود.

حمایت از رسانه‌ها در داخل کشور به درستی انجام نمی‌شود

وی اظهار داشت: متاسفانه حمایت از رسانه‌ها در داخل کشور به درستی انجام نمی‌شود و در جنگ روایت‌ها آن چنان که باید شاهد نمایش قدرت رسانه‌ای نیستیم. ما از نبود رسانه قدرتمند بین‌المللی ضربه می‌خوریم و به همین دلیل باید نسبت به تقویت جبهه رسانه‌ای داخلی با محوریت صداوسیما تلاش کرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، عنوان کرد: در خصوص تصویب و تزریق بودجه و منابع مالی به رسانه‌ها دچار کوتاهی هستیم و این در حالی است که همه در شرایط خاص و بحرانی به سمت رسانه می‌رویم و دنبال این حوزه هستیم. باید نگاه به رسانه اصلاح شده و نسبت به تقویت حوزه مالی رسانه‌ها و حمایت از رسانه‌ها تجدیدنظر شود.

بیشتر بخوانید

باید در برابر تحریم رسانه‌ها‌ دنبال نقش‌آفرینی رسانه‌ای باشیم

وی گفت: خوشبختانه در برنامه هفتم توسعه شاهد پیش‌بینی موارد مناسبی در حوزه رسانه هستیم که می‌توان آینده رسانه را با این شرایط ایده‌آل دید. باید در برابر تحریم رسانه‌های کشورمان توسط غرب و کشورهای استعمارگر توانایی این بخش را افزایش داده و دنبال نقش‌آفرینی رسانه‌ای باشیم.

جلال‌زاده در پایان تاکید کرد: دولت‌ها باید از نگاه روابط عمومی به رسانه‌ها پرهیز کنند و به عنوان یک قدرت ببینند. امروز شاهد هستیم که نبود بودجه مناسب موجب تعطیلی یا فعالیت حداقلی صداوسیما و رسانه‌های بزرگ در مناطق مختلف شده و باید در این خصوص تدابیر جدی اندیشیده شود.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/07/24 11:11 ق.ظ | دفعات بازدید: 3156 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot