ARAZKHABAR.IR

تور روزانه ارومیه‌گردی در ایام نوروز برگزار می شود


تور روزانه ارومیه‌گردی در ایام نوروز برگزار می شود آراز خبر- رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری ارومیه از برگزاری روزانه تور ارومیه‌گردی در دو نوبت صبح و بعد از ظهر در ایام نوروز ۱۴۰۳ توسط این سازمان خبر داد.

 محمد نقی‌پور از برگزاری تور روزانه ارومیه‌گردی در ایام نوروز ۱۴۰۳ در ارومیه خبر داد و اظهار کرد: در این تور گردشگران و افراد علاقه‌مند از موزه‌های شهر شامل موزه ارومیه، موزه مردم‌شناسی ارومیه و موزه تاریخ طبیعی بازدید خواهند کرد.

وی افزود: همچنین بازدید از مسجد جامع، کلیسای ننه مریم، برج سه گنبد، خانه انصاری، مدرسه تاریخی هدایت و مدرسه تاریخی ۲۲ بهمن نیز از جمله مقصدهای تاریخی و جذاب این تور گردشگری خواهد بود.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری ارومیه یادآور شد: ساعت فعالیت حرکت تور ارومیه‌گردی در ایام نوروز همه روزه از ساعت ۹.۳۰ صبح الی ۱۳ ظهر و بعد از ظهر نیز از ساعت ۱۵ الی ۱۸.۳۰ خواهد بود و ایستگاه ابتدایی نیز در میدان انقلاب مقابل موزه مردم‌شناسی ارومیه تعیین شده است.

وی با بیان اینکه سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی برابر رسالت خود در راستای معرفی ابنیه و آثار تاریخی و گردشگری شهر و همچنین آشنایی گردشگران با این آثار و معرفی هرچه بیشتر آن‌ها به هموطنان نهایت تلاش خود را به کار بسته است، تصریح کرد: امیدواریم در راستای اقدامات نوروزی بتوانیم میزبان خوبی برای گردشگران بوده و سبب سفرهای هرچه بیشتر به شهرمان شویم.

نقی‌پور همچنین از اجرای برنامه شاد و مفرح «بایرام اتوبوسی» توسط سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری ارومیه خبر داد و عنوان کرد: این برنامه در قالب جشن سیار عیدانه برگزار می‌شود.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری ارومیه با اشاره به این جشن سیار عیدانه خاطرنشان کرد: بایرام اتوبوسی روزهای اول تا چهارم فروردین در محلات مختلف شهر به ارائه برنامه خواهد پرداخت.

نقی‌پور با اشاره به اقدامات قبلی سازمان در رابطه با استقبال از نوروز گفت: سازمان فرهنگی پیش از این در راستای استقبال از نوروز و با هدف پاسداشت فرهنگ و فولکلور اصیل ارومیه نسبت به برگزاری مراسم تکمچی، ناو و آشیق‌خوانی اقدام کرده بود.


برچسب ها:

تاریخ: 1403/01/02 08:19 ب.ظ | دفعات بازدید: 2261 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot