ARAZKHABAR.IR

توسعه فعالیت‌های قرآنی در مدارس آذربایجان غربی بایدمورد توجه باشد


توسعه فعالیت‌های قرآنی در مدارس آذربایجان غربی بایدمورد توجه باشد آراز خبر- مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: توسعه فعالیت‌های قرآنی در مدارس استان باید مورد توجه باشد.

 علی مطهری روز دوشنبه در محفل انس با قرآن کریم و مراسم تجلیل از دانش‌آموزان برتر قرآنی ناحیه ۲ ارومیه گفت: در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، محوریت با معارف دینی و قرآن کریم است و بر همین مبنا نیز باید تمام امورات آموزشی، پرورشی و اقدامات در بخش‌های مختلف مرتبط با اجتماع بر محور قرآنی و دینی باشد.

وی افزود: در آموزش و پرورش، تربیت دینی دانش‌آموزان و استحکام پایه‌های اعتقادی فرزندان این سرزمین مهم و دارای اولویت است. باید در مدارس این رویه و روند دنبال شود.

مطهری گفت: توسعه فعالیت‌های قرآنی در حوزه اقدامات پرورشی مدارس تعریف شده که با نگاه مثبت حوزه اجرایی آموزش و پرورش در دولت سیزدهم، شاهد رونق این امر هستیم و امیدواریم توسعه و تعمیق معارف دینی و قرآنی در مدارس با سرعت بیشتری پیگیری و دنبال شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان‌غربی ادامه داد: نفرات برتر، نخبگان و اساتید قرآنی به عنوان وارثان دینی در نظام تعلیم و تربیت شناخته می‌شوند که با توجه بیشتر و ایجاد ظرفیت می‌توانند میدان‌داران اصلی آموزش و پرورش درست فرزندان باشند.


برچسب ها:

تاریخ: 1403/01/20 10:12 ق.ظ | دفعات بازدید: 2576 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot