ARAZKHABAR.IR

توسعه هنرستان‌ها در آذربایجان‌غربی ضروری است


توسعه هنرستان‌ها در آذربایجان‌غربی ضروری است آراز خبر-  استاندار آذربایجان‌غربی گفت: توسعه هنرستان‌ها در استان در راستای تربیت نیروی کار ماهر ضروری بوده و در دستور کار آموزش و پرورش قرار گیرد.

محمدصادق معتمدیان عصر روز سه شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش آذربایجان غربی افزود: ایجاد هنرستان‌های تخصصی در زمینه کشاورزی و صنعت در استان لازم بوده و در این راستا تکمیل هنرستان‌های در حال احداث با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی در دستور کار قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه در بحث بهره‌وری، داشتن نیروی کار متبحر و ماهر بسیار تاثیر گذار است، خاطرنشان کرد: لازم است در این راستا نیازسنجی انجام شده و نسبت به رفع موانع اقدام شود.

استاندار آذربایجان‌غربی همچنین تصریح کرد: از ظرفیت نهادهای انقلابی و شرکت‌های خصوصی، بانک‌ها و مراکز سرمایه گذاری بزرگ در امر احداث و تجهیز هنرستان‌ها استفاده شود.

معتمدیان با تاکید بر اینکه در زمینه توسعه هنرستان‌ها، فرهنگ مطالبه گری در بین مسئولان مربوطه نهادینه شود، افزود: با تدوین نقشه راه مدرسه سازی استان از سوی مسئولان این نهاد، عقب ماندگی‌های موجود شناسایی و رفع شود.

وی در ادامه اظهار کرد: نیازمند پنج هزار کلاس برای رسیدن به میانگین کشوری هستیم و این موضوع به صورت جدی پیگیری می‌شود.

استاندار آذربایجان‌غربی افزود: مسئولان آموزش و پرورش استان به بحث مولدسازی، فروش اموال مازاد و احداث هنرستان‌ها توجه جدی داشته باشند.

همچنین مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی نیز در این جلسه گفت: ۹۸ درصد دانش آموزان استان در مدارس ثبت نام شدند.

علی مطهری اظهار کرد: ۲۷ هزار کلاس درس استان آماده پذیرش ۷۰۰ هزار دانش آموز در مهرماه هستند.

وی ادامه داد: ۴۶ مدرسه با ۲۵۰ کلاس درس در آستانه سال جدید به بهره‌برداری رسید.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/06/28 08:42 ب.ظ | دفعات بازدید: 3192 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot